کد خبر: 955763 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۶۲۵ هزار تن انواع محصولات باغی در سطح استان قزوین برداشت شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، فاطمه خمسه اظهار کرد: این میزان محصولات باغی در ۷۶ هزار و۲۰۰ هکتار از باغات استان تولید می‌شود و سال گذشته نیز ۵۹۵ هزار تن انواع محصولات باغی در ۷۵ هزار و ۶۰۰ هکتار از باغات استان تولید شد.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان،  رتبه نهم در تولید محصولات باغی را بعد از استان‌های خراسان رضوی، فارس، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، مازندران، همدان و جنوب استان کرمان در سطح کشور دارد.

خمسه به رتبه دوم استان قزوین در حوزه تولید انگور اشاره و یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود امسال ۴۰۰ هزار تن انگور از سطح تاکستان‌های استان برداشت شود.

وی به رتبه برخی محصولات باغی تولید شده در استان اشاره و اظهار داشت: قزوین با برداشت سه هزار و ۳۰۰ تن زغال اخته رتبه نخست، زیتون با ۲۱ هزار تن رتبه دوم، فندق با سه هزار و ۴۰۰ تن رتبه دوم و در برداشت ۴۰ هزار تنی گیلاس رتبه ۴ و ۵ را در کشور به خود اختصاص داده است.

این مسئول با اشاره به تولید ۱۲ هزار تن قارچ خوراکی در قزوین طی سال جاری و کسب رتبه چهارم این محصول در سطح استان‌های کشور، خاطرنشان کرد: قزوین همچنین با تولید چهار میلیون اصله نهال مجوزدار در سال جاری رتبه ۶ کشور را دارد.

آذربایجان شرقی استان قزوین استان کرمان سازمان جهاد کشاورزی استان رتبه نخست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر