کد خبر: 955192 A

برای گسترش فرهنگ استفاده از ماسک در جامعه انجام می‌شود؛

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان لاهیجان گفت : هنرمندان صنایع دستی شهرستان لاهیجان در اقدامی نمادین با پوشش سنتی در سطح شهر اقدام به توزیع ماسک بین شهروندان کردند .

به گزارش ایلنا از لاهیجان، رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان لاهیجان گفت : هنرمندان صنایع دستی شهرستان لاهیجان در اقدامی نمادین با پوشش سنتی در سطح شهر اقدام به توزیع ماسک بین شهروندان کردند.

سمیه میربلوکی این اقدام را برای گسترش فرهنگ استفاده از ماسک جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا دانست و تاکید کرد:  بسیاری از هنرمندان شهرستان لاهیجان به‌رغم اینکه در جریان شیوع بیماری کووید 19 آسیب اقتصادی دیدند اما برای مقابله با این بیماری به میدان آمدند .

وی در ادامه به مشکلات جدی اقتصادی واحدهای گردشگری اشاره داشت و گفت: تعطیلی واحدهای گردشگری و سپس  بازگشایی با ظرفیت 50 درصدی براساس  مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ، همچنین کاهش سفرها و مراجعات مردم و گردشگران به تاسیسات گردشگری ، منجر  به عدم همخوانی  هزینه و درآمد این واحدها و در نهایت  تعطیلی تعدادی از واحدهای گردشگری شد.

سمیه میربلوکی همچنین با اشاره به   تعطیلی تالارهای پذیرایی و تاکید بر این نکته که  بخش عمده درآمد تعداد زیادی از تاسیسات گردشگری از این محل تامین می شود ، افزود:  این تاسیسات با توجه به استفاده از تسهیلات، ناگزیر به پرداخت اقساط معوقه خود هستند که در شرایط موجود با مشکلات جدی جهت پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل خود مواجهند.

شهرستان لاهیجان با توجه به اهمیتی  که به لحاظ گردشگری دارد همواره مورد توجه سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری قرار داشته و بر این اساس تاکنون اولین و تنها مجوز تاکسی گردشگری در استان ، ۳۶ واحد رستوران با ظرفیت ۸۳۳۰  صندلی  ، یک واحد مجتمع سرگرمی تفریحی ،  ۲ واحد  اقامتگاه بومگردی،۴ واحد مهمانپذیر، 3 مجتمع گردشگری،۱ واحد هتل اپارتمان و ۶ هتل بعنوان از اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان لاهیجان پروانه بهره برداری دریافت کردند.

 

پوشش جامعه صنایع دستی ماسک لاهیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر