کد خبر: 955150 A

رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان :

رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین از برگزاری عزاداری‌ های ماه محرم در قزوین با کنترل ویژه‌ و شرایط جدید به دلیل شیوع ویروس کرونا خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علیرضا مهرعلیان در نشست هماهنگی فرهنگ سازی توزیع نذورات محرم 99 با اعلام این خبر گفت: با توجه به مرحله دوم اوج گیری بیماری کرونا که نسبت به مرحله اول میزان ابتلای بیشتری را باعث شد، باید موارد بهداشتی بیش از گذشته رعایت شود و این تشخیص به درستی داده شد که عزاداری‌های امسال ماه محرم با کنترل ویژه‌ای انجام شود.

رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان با اشاره به دستورالعمل ابلاغ شده از سوی ستاد مقابله با کرونا افزود : به دنبال شیوع ویروس کرونا ، هرگونه تجمع برای برگزاری عزاداری ماه محرم در فضای بسته از سوی مساجد و حسینیه ها ممنوع است؛ زیرا سبب انتقال بیماری می‌شود.

مهرعلیان با اشاره به این مطلب که عزاداری در منزل می‌تواند ریسک انتقال این بیماری را کاهش دهد، ادامه داد: پخش نذری هم ضریب انتقال بیماری را افزایش خواهد داد، پس بهتر است مردم نذورات را ترجیحاً به صورت مواد غذایی خشک میان نیازمندان توزیع و از پختن نذری به دلیل احتمال انتقال آلودگی بپرهیزند.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی ،منطقی این است که از تجمعات دوری کرد، نمی‌توان تنها با زدن ماسک‌ امیدوار بود زیرا درصد کمی از ابتلا به بیماری، حتی با زدن ماسک وجود دارد.

به گفته این مسئول فاصله گذاری اجتماعی امری فوق‌العاده مهم است و باید تا حد امکان از تجمعات خودداری شود و "هر خانه یک حسینیه "باشد و افراد در منازل خود به عزاداری‌ها بپردازند.

رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان با تشویق مردم به سوق دادن نذورات خود به سمت نذر سلامتی، افزود : تاکنون نذورات در زمینه غذا و نوشیدنی و نذورات دیگر بود اما نذر ماسک و دستکش و مواد شوینده هم جایگاه والایی دارد، زیرا با رساندن این اقلام به دست کسانی که توانایی تهیه آنها را ندارند، می‌توان به عدم ابتلای آنان به بیماری کمک کرد و این خود مانع از ابتلای بیشتر مردم به کرونا خواهد شد.

عزاداری محرم مواد غذایی ویروس مرکز بهداشت شهید بلندیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر