کد خبر: 955001 A

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان خبرداد:

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، با اشاره به ممنوعیت برگزاری تعزیه در محرم امسال و جلوگیری از آیین های عزاداری در فضاهای بسته ، گفت: مراسم شیرخوارگان حسینی با همکاری صدا و سیما اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، حجت الاسلام سعید احمدی، در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه تجمعات منجر به شیوع ویروس کرونا تعطیل است، ادامه داد: برگزاری هرگونه دسته‌روی ممنوع است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، با اشاره به اینکه در روستاها عزاداری ها در پنج روز ماه محرم انجام می شود، گفت: اجرای تعزیه در زنجان ممنوع است.

 وی، به اقامه نماز جماعت در مساجد زنجان اشاره کرد و گفت: مراسم عزاداری در فضای باز و تنها یک و نیم ساعت خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، به نحوه اجرای عزاداری در هیات مذهبی اشاره کرد و گفت: عزاداران بایستی در جاهای ثابت و با فاصله 2 متر عزاداری کنند و نحوه ورود و خروج عزاداران نیز مطابق پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ورود بدون ماسک به عزاداری‌ها ممنوع است، افزود: آئین‌های محرم به هیچ وجه در فضای بسته برگزار نخواهد شد.

حجت الاسلام احمدی با تاکید بر تعطیلی برنامه‌های حسینیه، زینبیه و فاطمیون ادامه داد: در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، از فعالیت هیات مربوطه جلوگیری خواهد شد.

وی به آمادگی تبلیغات اسلامی برای اختصاص فضای باز جهت مراسم عزاداری اشاره کرد و گفت: از ظرفیت صدا و سیما هم برای پخش عزاداری ها در فضای مجازی استفاده خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان از تعطیلی تعزیه خوانی در ارمغانخانه و رجعین خبر داد و گفت: برای همایش شیرخوارگان حسینی هم از ظرفیت صدا و سیما استفاده خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان/حجت الاسلام سعید احمدی/مساجد /
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر