کد خبر: 954912 A

استاندار هرمزگان:

استاندار هرمزگان با بیان اینکه هیات‌های عزاداری در ماه محرم دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا را برای حفظ سلامتی مردم با دقت رعایت کنند، تصریح کرد: کاهش ابتلا به بیماری کرونا در هرمزگان حاصل رعایت مناسب دستورالعمل ها توسط مردم است و برای تداوم این روند باید رعایت بهداشت، استفاده از ماسک و فاصله گذاری همچنان با جدیت از سوی مردم ادامه پیدا کند.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، فریدون همتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، اظهار کرد: ضمانت اجرایی رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح ادارات، بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی، واحدهای صنفی و خدمات دهنده به مردم، از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تدوین شده که در آن تکالیفی برای ارائه دهندگان و دریافت کنندگان خدمات و همچنین مدیران مجموعه ها تعیین شده است.

وی اظهار کرد: این ضمانت های اجرایی، موجب تقویت و افزایش رعایت دستورالعمل های بهداشتی خواهد شد و با ابلاغ این تکالیف، باید آن را به صورت گسترده و صحیح اجرایی کنیم، چون منجر به افزایش سلامت مردم و مقابله موثر با ویروس کرونا خواهد شد.

همتی بیان کرد: برای عزاداری در ماه محرم دستورالعمل های بهداشتی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین شده است و از هیئت‌های عزاداری می‌خواهیم این دستورالعمل‌ها را با دقت رعایت کنند تا هم مراسم‌های عزاداری برگزار شود و هم سلامت مردم حفظ شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه با توجه به شرایط استان هرمزگان، همچنان برپایی هرگونه تجمع و برگزاری مراسم عروسی و ختم در سراسر استان هرمزگان ممنوع است، اضافه کرد: اعمال محدودیت‌های گروه‌های شغلی سطح سه و چهار در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا در هرمزگان تمدید شد.

وی تصریح کرد: از همه فرمانداران می خواهیم تا با کمک شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی، نظارت‌های گسترده، دقیق و مستمری در شهرستان ها داشته باشند تا پروتکل ها به صورت مناسب اجرایی و محدودیت ها نیز اعمال شود.

استاندار هرمزگان‌عنوان کرد: با توجه به رعایت مناسب پروتکل‌های بهداشتی،استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری، طی هفته های اخیر شاهد کاهش روند ابتلا به بیماری کرونا در استان هرمزگان هستیم و برای اینکه این روند ادامه پیدا کند باید همچنان این موارد با دقت به ویژه در اماکن عمومی، محیط های اجتماعی، ادارات، اصناف، بازارها و پاساژها از سوی مردم رعایت شود.

وی افزود: ارائه خدمات غیرحضوری به مردم، از طریق دولت الکترونیک و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و سایت های اینترنتی در استان در حال افزایش است که باید این امر هر چه بیشتر وسریع تر شود تا مراجعه مردم به ادارات کاهش یافته و مردم بتوانند خدمات را به صورت غیرحضوری دریافت کنند.

همتی در پایان گفت: هرچه بتوانیم بیشتر پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و عدم برپایی تجمعات را رعایت کنیم، میزان ابتلا به بیماری کرونا نیز کاهش خواهد یافت.

ابتلا به بیماری عزاداری ماسک محرم هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر