کد خبر: 954812 A

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز خبر داد:

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز از کلنگ زنی و آغاز ساخت «پل روگذر» در بلوار جمهوری اسلامی و «پل چپگرد» در خروجی بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی به میدان جام جم، در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایلنا، اسماعیل صالحی، بلوار جمهوری اسلامی را مسیری مهم در انتقال ترافیک رینگ شمالی شیراز توصیف کرد و گفت: دوربرگردان های همسطح این بلوار در گذر زمان به دلیل افزایش چشمگیر ترافیک و وجود شیب و پیچ های متوالی بسته شده است اما هنوز ۲ دوربرگردان و نیز میدان جام جم باقی مانده که موجب تداخل ترافیک می شود که ساخت این پل ها که میدان جام جم و دوربرگردان همسطح نزدیک آنرا ایمن سازی کند، الزام آور است.

وی با اشاره به تکمیل رینگ "بزرگراه شهید سلیمانی- بلوار جمهوری" گفت: با اتصال ایمن این دو محور، ترافیک عبوری شرق و غرب ایمن سازی و از معابر خدماتی و گردشگری جدا می شود.

صالحی انتقال تردد خودروهای عبوری به رینگ بزرگراهی برای کاهش ترافیک میدان ارم، دانشگاه شیراز و .... و مراکز خدماتی میدان دانشجو، نمازی و حتی بلوار شهید چمران را اثرگذار دانست و افزود: با احداث پل چپگرد خروجی بزرگراه شهید سلیمانی و پل روگذر بلوار جمهوری، رینگ ترافیکی شمال شیراز تکمیل می شود.

وی با اعلام این مطلب که با احداث پل چپگرد در خروجی بزرگراه شهید سلیمانی و پل روگذر، بلوار جمهوری اسلامی ایمن سازی، و دسترسی ها بهبود می یابد، گفت: تداخل ترافیک و سردرگمی شهروندان در یک محدوده ی وسیع به صفر می رسد.

معاون شهردار شیراز در ادامه، به افزایش ایمنی تردد عابران در کنار عبور منظم خودروها خبر داد و افزود: حتما معابر منتهی به صدا و سیما ، اماکن گردشگری و ... برای عابران پیاده ایمن سازی، و اختلاف ارتفاع بلوار جمهوری و تپه تلویزیون که کمی دید را ایجاد کرده، کاهش می یابد.

صالحی در توضیح عملکرد ترافیکی این محورها پس از بهره برداری گفت: ترافیک از بزرگراه شهید سلیمانی با عبور از پل چپگرد به سمت خیابان جهاد سازندگی، بلوار جمهوری اسلامی و دسترسی های محلی حرکت می کند و شهروندان برای ورود به بزرگراه شهید سلیمانی از طریق دوربرگردان ایمن از زیر پل جمهوری انتخاب مسیر خواهند کرد. دیگر مسیرها نیز بصورت همسطح انجام می شود

وی همچنین به ادامه ی عملیات ساخت فاز نهایی بزرگراه شهید سلیمانی نیز اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: رینگ دروازه قرآن تا تقاطع غیرهمسطح شهدای جهاد با عبور از تقاطع شهدای انقلاب (جوادیه) به صورت بزرگراهی برقرار می شود.

انقلاب بزرگراه جام جم جمهوری اسلامی شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر