کد خبر: 954713 A

مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین:

بنای تاریخی گرمابه تنکابنی قزوین با حضور نمایندگان صندوق احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی کشور و اداره کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی برای حفاظت و بهره‌برداری با کاربری گردشگری به سرمایه‌گذار بخش خصوصی تحویل داده شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا خزائلی مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی قزوین با اعلام این خبر گفت: گرمابه تاریخی تنکابنی سال ۹۸ با تشریفات از طریق صندوق احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی کشور با هدف نجات‌بخشی، احیاء و بهره‌برداری بهینه با کاربری جدید و مناسب به شرکت "تدبیر سلامت پارسه" واگذار شد.

خزائلی اظهار داشت: پس از طی فرآیند اداری و مراحل قانونی تحویل و عقد قرارداد واگذاری، این بنای تاریخی با حضور نمایندگان صندوق احیاء و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین به نماینده سرمایه‌گذار تحویل داده شد.

وی اضافه کرد: سرمایه‌گذار پس از تهیه طرح مطالعاتی مرمت در بازه زمانی سه ماهه و تایید آن توسط تیم نظارت متشکل از کارشناسان صندوق احیاء و ناظر فنی استان اقدام به تجهیز و مرمت بنا و در نهایت بهره‌برداری از آن با کاربری گردشگری طی یکسال آینده خواهد کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی قزوین با بیان اینکه خانه تاریخی یزدی و خانه تاریخی بهروزی نیز در حال طی مراحل قانونی برای تحویل به سرمایه‌گذار هستند،یادآور شد: واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی با هدف حفاظت و بهره‌برداری بهینه و ادامه حیات آنها با کاربری مناسب با مشارکت وزارت میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی و صندوق احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی– فرهنگی کشور در حال انجام است که پس از مرمت، بهسازی و استحکام‌بخشی می‌تواند علاوه بر کسب درآمد اقتصادی مالکان زمینه‌ساز رونق گردشگری و افزایش اشتغال‌زایی باشد.

گرمابه تاریخی تنکابنی واقع در بافت تاریخی قزوین با مساحت ۶۶۰ متر مربع از بناهای ارزشمند مربوط به دوره قاجار بوده و در ۱۷ اسفند ۱۳۸۱ با شماره ۷۸۶۶ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

بخش خصوصی درآمد سرمایه گردشگری گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر