کد خبر: 954628 A

در استان مرکزی رخ داد ؛

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: فردی که از چند شهروند اراکی با وعده پرداخت سود حاصل از صادرات و واردات، ‌۴ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود دستگیر شد.

به گزارش ایلنا، سردار حسن مفخمی شهرستانی گفت:کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان در انجام تحقیقاتی از کلاهبرداری فردی از چند نفر از شهروندان اراکی با وعده پرداخت سود حاصل از صادرات و واردات خشکبار مطلع شدند.

سردار  مفخمی شهرستانی ادامه داد: با آغاز تحقیقات تخصصی پلیس و با دعوت از شاکیان به این اداره در روند اقدامات کارشناسی مشخص شد که متهم پرونده با ترفندی متقلبانه و با وعده این که قصد ایجاد شرکتی را برای انجام صادرات و واردات خشکبار را دارد، از تعدادی از شهروندان مبالغی دریافت کرده است.

وی خاطر نشان کرد: این فرد در ابتدا برای جلب اعتماد مشتریان خود، مبالغی ناچیز را به عنوان سود حاصله از واردات و صادرات به آنها پرداخت می‌کرده و پس از دریافت مبالغ بیشتر و دادن چک‌های بانکی فاقد اعتبار از دید آنها مخفی می‌شده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: در فرایند رسیدگی به این پرونده، تعدادی از شهروندان علاقمند به سرمایه‌گذاری در این شرکت صوری، شناسایی شدند و با طرح شکایت از سوی آنان و با هماهنگی انجام شده با دستگاه قضایی، دستگیری فرد کلاهبردار در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

مفخمی شهرستانی افزود: در مراحل بازجویی‌های پلیس، این فرد به 14 فقره کلاهبرداری از شهروندان اراکی به ارزش تقریبی 4 میلیارد ریال با وعده پرداخت سود حاصل از شرکت صوری صادرات و واردات خشکبار به آنان، اعتراف کرد.

وی با اشاره به ارسال پرونده این فرد کلاهبردار به دستگاه قضائی و صدور قرار قانونی مناسب برای متهم افزود: کلاهبرداران در بیشتر موارد دارای ظاهری آراسته و شیک پوش، ولخرج و خوش برخورد هستند ، تا بتوانند از این طریق طعمه خود را به دام بیندازند که لازم است شهروندان در مراجعه با این افراد دقت نظر و هوشیاری لازم را داشته باشند و مراتب مشکوک را از طریق تلفن 110 به پلیس گزارش کنند.

استان مرکزی پلیس آگاهی چک خشکبار واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر