کد خبر: 954280 A

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان:

جانشین ستاد کرونای استان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا توزیع هرگونه نذورات غذایی در مجالس سوگواری در استان ممنوع است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی روز شنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم سوگواری تاکید کرد و افزود: به منظور حفظ سلامت شهروندان و عزاداران، پخت و توزیع هرگونه غذای نذری گرم و طبخ شده ممنوع است و تنها نذوراتی شامل مواد غذایی خشک در بسته بندی بهداشتی مجاز به توزیع است.

وی اظهار داشت: براساس ارزیابی‌ها، حضور در تجمعات عامل اصلی و مهم ابتلا به ویروس کرونا اعلام شده است و هرگونه تجمع بیش از ۲ ساعت ممنوع خواهد بود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین ادامه داد: روند ابتلا به بیماری کرونا اگر چه در استان کاهش پیدا کرده اما هنوز ادامه دارد و باید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، روند آن را متوقف کنیم.

حبیبی خاطر نشان کرد: مراسم سوگواری ماه محرم در اماکن روباز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و بیش از ۲ ساعت هم طول نخواهد کشید. 

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی استان متولی برگزاری و نظارت بر هیات‌های مذهبی است، تصریح کرد: مکان‌های برگزاری مراسم عزاداری با مجوز سازمان تبلیغات اسلامی مشخص می‌شود.

حبیبی با بیان اینکه اولویت هر برنامه حفظ سلامت مردم است، یادآور شد: در صورت تخلف هیات‌های مذهبی از دستورالعمل‌های ابلاغی، مجوز فعالیت آنها تعلیق شده و به مراجع قضایی نیز معرفی خواهند شد.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین با اشاره به ممنوعیت برگزاری هرگونه مجمع در استان، افزود: تا عادی شدن اوضاع، برگزاری مجمع فوتبال در استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

عزاداری محرم معاون سیاسی امنیتی ویروس سازمان تبلیغات اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر