کد خبر: 954248 A

مدیرکل راهداری استان خبرداد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین با اعلام بدهی ۱۱۳ میلیارد تومانی این اداره کل به پیمانکاران خود، گفت: با وجود این میزان بدهی، هم اکنون ۹۹ قرارداد کاری و ۷۲ کارگاه در سطح استان فعال هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، جواد حق‌لطفی روز شنبه در نشست شورای اداری این اداره کل که با حضور استاندار و رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین برگزار شد، افزود: اسناد خزانه ظرفیت خوبی برای تامین این میزان بدهی است که امیدواریم با کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای آن چاره‌اندیشی شود. 

وی، افزایش تخصیص اعتبارات استانی، اخذ اعتبار از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و سازمان مدیریت بحران، افزایش اعتبار فصل حمل و نقل در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها و ابلاغ ۵۰ درصدی اعتبارات به صورت امانی را از مهمترین درخواست‌ها جهت حل مشکلات مالی این اداره کل عنوان کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین ادامه داد: قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه است که از این میزان پنج هزار کیلومتر راه روستایی و مابقی نیز آزادراه، بزرگراه و راه اصلی هستند. 

حق لطفی اضافه کرد: ۷۳۷ کیلومتر از راه‌های روستایی استان که بیشتر روستاهای بیش از ۲۰ و ۵۰ خانوار را تشکیل می‌دهند، شوسه بوده و آسفالت آنها نیازمند ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار است. 

وی ادامه داد: همچنین ۳۰ درصد راه‌های آسفالت شده روستایی به دلیل تغییرات آب و هوایی، فعالیت معادن و عبور بارهای غیرمجاز نیاز به لکه‌گیری و بهسازی دارند که برای انجام آن نیز  به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم.  

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین یادآور شد: ارزش راه‌های ارتباطی استان قزوین ۱۰ هزار میلیارد تومان است که هزینه نگهداری و مرمت آن سالانه چهار تا ۶ درصد این رقم، یعنی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان است. 

حق‌لطفی افزود: امسال ۶۷۰ هزار متر مربع آسفالت حفاظتی شامل میکروسرفیسینگ، چیپ سیل و فوگ سیل در سطح راه‌های استان انجام شد که در این زمینه رتبه چهارم کشور را به خود اختصاص داده‌ایم. 

به گفته وی، در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی در هزینه‌ها، با خرید دستگاه خط کشی و آموزش نیروهای اداره کل امسال تاکنون ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های استان توسط تیم‌های امانی خط کشی شده‌ است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین اضافه کرد: ۱۲ تیم راهداری به صورت مستمر در طول راه‌های حوزه استحفاظی استان در حال انجام عملیات لکه‌گیری بوده و سال گذشته نیز ۵۸ هزار تن و امسال تاکنون ۵۴ هزار تن آسفالت برای بهسازی و لکه‌گیری راه‌های استان مورد استفاده قرار پرفته شد.

حق‌لطفی با اشاره به اجرای طرح ملی ابرار در راه‌های روستایی استان قزوین، اظهار داشت: تعهد ابلاغی برای اجرای این طرح در سطح راه‌های روستایی ۱۵ کیلومتر بوده اما هم اکنون ۴۵ کیلومتر از این راه‌ها در حال اصلاح و  بهسازی شده است. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین به موضوع اضافه بار کامیون‌های معادن و تخریب راه‌ها، به ویژه در راه‌های روستایی گفت: الزام به نصب باسکول در معادن، برخورد با حمل بار توسط معادن بدون اخذ بارنامه، تخصیص اعتبار برای ترمیم سطح راه‌ها براساس بند ۵ ماده ۴۳ قانون برنامه ششم توسعه کشور از جمله راهکارهای پیشنهادی برای جلوگیری از حمل اضافه بار در جاده‌ها است.

استان قزوین بزرگراه راهداری و حمل و نقل جاده سازمان مدیریت و برنامه ریزی مشکلات مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر