کد خبر: 954140 A

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان زنجان:

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان زنجان، با اشاره به نظارت بهداشت بر نحوه پخت غذای نذری در محرم امسال گفت: پخت و توزیع غذای نذری در منازل با نظارت عوامل بهداشت انجام شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، پرویز قزلباش، امروز با اعلام این خبر، گفت: تجمعات در عزاداری عامل مهمی در انتشار ویروس کرونا است از این رو هیئات مذهبی در ماه محرم براساس تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل کنند.

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان زنجان، یکی دیگر از عوامل انتشار ویروس کرونا را پخت و توزیع غذای نذری در منازل خواند و گفت: در ماه محرم بسیاری از مردم در منازل خود اقدام به پخت و توزیع غذای نذری می کنند که باید مورد توجه عزاداران باشد.

وی با یادآوری اینکه پخت و توزیع غذای نذری در رستوران‌ها قابل رصد است، ادامه داد: با توجه به شرایط موجود توصیه ای برای پخت غذای نذری در منزل نداریم ولی در صورت انجام این کار باید زیر نظر بهداشت انجام شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه زنجان پایتخت شور و شعور حسینی است و عزاداری های این استان الگویی برای دیگر استان هاست، گفت: در شرایط کنونی باید تلاش کنیم تا با ابتکار و خلاقیت روش‌های جدید و متناسب با شرایط کرونا را جایگزین عزاداری های سال های گذشته کرد.

قزلباش با یادآوری اینکه مردم زنجان در یوم العباس جلوه ویژه ای از شعور حسینی را به نمایش می‌گذارند، افزود: هرگونه اجتماعی در این روز به انتشار بیشتر ویروس کرونا کمک می‌کند از این رو فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص عزاداری های ماه محرم فصل الخطاب است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با بیان اینکه تراکم، تجمع و جابه‌جایی مهمترین عامل شیوع ویروس کرونا است، گفت: برگزاری هر نوع مراسمی که این سه ویژگی را داشته باشد، از سوی ستاد ملی کرونا ممنوع اعلام شده است.

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان زنجان/کرونا ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر