کد خبر: 954081 A

مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان خبر داد:

مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش میزان اکسیژن مورد نیاز بیمارستان‌ها از تامین بیش از یک هزار تُن اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی توسط این مجتمع خبر داد.

به گزارش‌ ایلنا از نیشابور، کسری غفوری با اعلام این خبر گفت: با شیوع ویروس کرونا و افزایش میزان اکسیژن مورد نیاز بیمارستان‌ها و رهایی نگرانی هموطنان از کمبود این نیاز حیاتی حدود یک هزار تن اکسیژن مایع تولیدی این واحد را با خلوص حداقل ۹۹/۸ درصد به بیمارستان‌های نیشابور، مشهد، تربت و تهران ارسال شد.

غفوری افزود: اکسیژن تولیدی این واحد به دو صورت گاز و مایع است که در شرایط نرمال برای بخش فولادسازی از اکسیژن گازی استفاده قرار می‌گیرد و در شرایط اضطرای از اکسیژن مایع برای این بخش هم استفاده می شود.

وی اظهار داشت: از اواخر سال گذشته با شیوع بیماری کرونا، با برنامه‌ریزی دقیق و تلاش همکاران این واحد صنعتی در مسیر انجام مسئولیت های اجتماعی و کمک به سلامت جامعه، برای افزایش تولید اکسیژن مایع، هر ماه اکسیژن تولیدی مازاد برای رفع نیاز بیمارستان‌ها اختصاص یافته است.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان اعلام کرد: انتقال اکسیژن مایع تولیدی توسط تانکرهای ویژه ۱۰ و ۲۰ تنی مخصوص حمل مایعات کرایوجنیک انجام می‌شود و هر تُن اکسیژن مایع معادل ۱۲۰ کپسول ۴۰ لیتری اکسیژن بیمارستانی و نیازمند تمهیدات ویژه برای نقل و انتقال است.

غفوری خاطر نشان کرد: این مجتمع دارای دو واحد اکسیژن هر کدام با ظرفیت چهار هزار و ۷۰۰ و ۶ هزار و ۵۰۰ نرمال مترمکعب بر ساعت است که برای تامین اکسیژن مورد نیاز واحدهای نورد و ذوب احداث شده است.

بیمارستان جامعه فولاد مشهد ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر