کد خبر: 953852 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد از راه اندازی بیمارستان دوم ویژه بیماریهای عفونی و گرمسیری و راه اندازی بخش جراحی قلب باز و انژیوگرافی در این شهرستان در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از گناباد، جواد باذلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان ضمن تبریک هفته خبرنگار گفت: شهرستان گناباد با جمعیت بالای سالمند بر اساس شرایط صحیح مدیریت جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا توانسته است آمار مرگ و میر را کاهش داده و این نقطه عطفی است که مرگ و میر کرونا 3 درصد در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بوده است که با شرایط خاص گناباد میتوانست در حد 7 درصد آمار فوتی های کرونا باشد .

وی ادامه داد: تا کنون تعداد 3373 مورد تست کرونا انجام شده و آمار فوتی های کرونا با تست مثبت تا امروز 47 نفر بوده است .

وی افزود: 123 نفر از پرسنل و همکاران علوم پزشکی درگیر ویروس کرونا شدند که خوشبختانه پس از بستری و قرنطینه مرخص شده و تعداد دانشجویان مبتلا نیز 56 مورد بوده که پس از مراقبت به شهرهای خود بازگشتند.

باذلی تصریح کرد: هزینه درمان بیماری کرونا برای هر نفر چندین میلیون میباشد که در مجموعه بیمارستان بهلول 9 تخت ICU برای مراقبت از بیماران بوده که به 14 عدد ارتقا یافته و امید است در آینده نزدیک 9 تخت دیگر افزایش داشته باشد.

باذلی گفت: روبرو شدن با بیماری کرونا از جهت روانی، نگرانیهای گسترده ای برای جامعه ایجاد کرده به طوری که هنوز برخی افراد به بیمار کرونا به چشم یک مجرم می نگرند و حتی قرار بود بیمارستان بیدخت گناباد به ‌عنوان محل بستری مبتلایان به کرونا فعال شود که با مقاومتهای اجتماعی و محدودیتهایی از طرف وزارتخانه روبرو شد و این موضوع منتفی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد ضمن تاکید مردم بر رعایت موارد و موازین بهداشتی و فرهنگ سازی در جهت کاهش استرس در روبرو شدن با افراد کرونایی خبرهای خوشی در حوزه درمان دانشگاه برای مردم داشت و گفت: در حال حاضر 24 مورد با تست مثبت در گناباد بستری هستند و ظرفیت تختهای ICU تکمیل است و نگرانی ما در ماه محرم به دلیل برگزاری مراسمات است که باز هم خود مردم نقش اصلی را در کاهش شیوع بیماری ایفا می کنند .

وی تصریح کرد: افتتاح بیمارستان دوم ویژه بیماریهای عفونی و گرمسیری با ظرفیت 50 تخت تا آبان ماه ، اختصاص 9 تخت ICU با تجهیزات کامل به بیمارستان علامه بهلول گناباد، راه اندازی بخش جراحی قلب باز و آنژیوگرافی با هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد تومان، اختصاص یک عدد دستگاه سی تی اسکن با هزینه 10 میلیارد تومان از محل وام بانک جهانی و اختصاص به تمام بیمارستانهای سطح کشور از جمله بیمارستان علامه بهلول گناباد سفر قریب الوقوع قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت کشور به شهرستان گناباد در جهت انعکاس مشکلات حوزه درمان از جمله خبرهای خوش برای کاهش نگرانی مردم در مقابله با کرونا است.

وی گفت: با نزدیک شدن به ماه محرم دانشگاه علوم پزشکی سعی دارد در راستای استفاده کامل از ظرفیتهای ماه محرم و نذورات مردمی به سمت حوزه سلامت گام بردارد .

وی افزود: رسانه ها بازوان توانمند ما در فرهنگ سازی برای جذب نذورات مردمی به سمت خدمات سلامت مردم هستند و امیدواریم مردم با رعایت کامل موارد بهداشتی و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی در جلوگیری و کاهش آمار مبتلایان و بستری شدگان کرونا ما را یاری رسانند .

بیمارستان جراحی قلب دانشگاه علوم پزشکی مرگ ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر