کد خبر: 953734 A

شهردار گرمدره خبر داد:

شهردار گرمدره ضمن اعلام خبر تحقق سهم حق آبه گرمدره از خط انتقال آب بیلقان به ساخت و ساز غیر مجاز شهر ، تاکید کرد: قطعاً با افراد خاطی در تفکیک غیر قانونی اراضی کشاورزی، ساخت و سازهای غیر مجاز و تغییر کاربری به شدت برخورد خواهد شد و اعضای شورای تأمین و مجموعه فرمانداری به جدیت پیگیر این موضوع هستند.

به گزارش ایلنا، دادخواه در نشست خبری با اصحاب رسانه به آمار صفر این شهر در ساخت و ساز غیر مجاز اشاره کرد و اظهار داشت: ساخت و سازهای غیر اصولی و بدون رعایت ضوابط شهرسازی و مهندسی، هزینه‌های سنگینی برای شهر وارد می‌کند که در صورت بروز حوادث غیرمترقبه خسارات مالی و جانی جبران ناپذیری برای ساکنان در پی خواهد داشت.

این مسئول مبارزه با ساخت و سازهای غیر مجاز را نیازمند همراهی و حمایت تمامی دستگاه‌ها و مردم خواند و تصریح کرد: شورای شهر و شهرداری مانع ساخت و سازهای غیرمجاز می‌شوند و  ادارات خدمات رسان، مراجع قضائی و بنگاه‌های املاک نیز باید در این زمینه همراهی‌های لازم را انجام دهند.

برخورد با متخلفان ساخت و سازهای غیرمجاز

شهردار گرمدره افزود: گشت‌های اجراییات ساختمانی به صورت مستمر در حال گشت زنی در حال سطح شهر هستند و شخص مطلع و متخصص همراه این گشت‌ها حضور دارند تا پروانه‌های ساختمانی را با موقعیت ملک در حال ساخت مطابقت دهند.

به گفته دادخواه، قطعاً با افراد خاطی در تفکیک غیر قانونی اراضی کشاورزی، ساخت و سازهای غیر مجاز و تغییر کاربری در شهر به شدت برخورد خواهد شد و اعضای شورای تأمین و مجموعه فرمانداری به جدیت پیگیر این موضوع هستند که جای تقدیر دارد.

به گفته شهردار گرمدره در این شهر به هیچ عنوان ساخت و ساز های غیر مجاز خصوصا در حریم شهر گرمدره وجود ندارد.

ورود سه حلقه چاه با کیفیت بر مدار آب شرب گرمدره

شهردار گرمدره در ادامه با عنوان اینکه مدتها مجموعه مدیریت  شهری گرمدره در تلاش است تا بتواند در زمینه کیفیت بخشی آب شرب  این شهر اقدامات مناسبی صورت دهد، گفت: چندی پیش با رایزنی های انجام شده با شرکت آب منطقه ای استان البرز مقرر شد که به زودی سه حلقه چاه با کیفیت بر مدار آب شرب گرمدره اضافه شود.

دادخواه اظهار کرد: خوشبختانه توافقات لازم در زمینه تزریق سه حلقه چاه با کیفیت بر مدار آب گرمدره نهایی شد و به زودی با جانمایی برای این سه حلقه چاه این امر میسر خواهد شد و مردم شریف گرمدره از آب شرب با کیفیت تری برخوردار خواهند شد‌.

دادخواه با مورد توجه قرار دادن کیفیت آب شرب این شهر بیان کرد: کیفیت بخشی آب شرب گرمدره همواره دغدغه جدی ما بوده و برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در این خصوص از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهیم کرد.

تحقق سهم حق آبه گرمدره ازخط انتقال آب بیلقان

شهردار گرمدره در ادامه با خبر خوش دیگر برای شهروندان، اعلام کرد: با رایزنی‌ها و تلاش های بسیاری که صورت گرفت طی چند روز اخیر توانستیم از خط انتقال آب بیلقان  ۵۰ لیتر در ثانیه آب برای گرمدره اختصاص دهیم که با افزوده شدن این مقدار آب با کیفیت در شرایط مطلوبی در این زمینه قرار خواهیم‌ گرفت و با افزوده شدن این مقدار آب به آب شرب، جواب گوی ۲۰۰ هزار نفر جمعیت خواهد بود.

 

ساخت و ساز غیر مجاز شهردار گرمدره افزایش حق آبه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر