کد خبر: 953650 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز مطرح کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تصمیم ستاد ملی کرونا بر این است که عزاداری‌ها با تصمیمات و پروتکل‌های ابلاغی ستاد و مباحثی که بارها در کمیته‌ها و جلسات مختلف مطرح شده است، برگزار شود.

محمد حسین صومی، در گفت‌وگو با خبرنگارن با تاکید بر اینکه بهتر است عزاداری های محرم در فضای باز برگزار شود، اظهار کرد: عزاداری‌ها در شرایطی برگزار شود که امکان کنترل بیماری باشد.

وی تاکید کرد: بهتر است عزاداری‌ها در فضای باز برگزار شده و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در آن رعایت شود، روز اول محرم برنامه‌ای در استان نخواهد بود و در سراسر کشور نیز بر سر این موضوع توافق شده است.

وی بیان کرد: همچنین تاکید داریم افراد مسن به ویژه افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای از حضور در اجتماعات خودداری کنند، چرا که حضور در هر اجتماعی، امکان تکثیر ویروس و گسترش بیماری را افزایش می‌دهد، در مورد مراسم محرم، نگرانی ما بیشتر در مورد کسانی است که به عنوان تماشاگر در مراسم حضور پیدا می‌کنند.

صومی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کووید 19 در آذربایجان شرقی، گفت حدود 30 درصد از نمونه گیری‌ها یعنی نمونه 200 نفر از 600 نفر مثبت اعلام شد و این نشان از حضور کرونا در جوامع است.

وی با بیان اینکه هر روز 9 الی 10 نفر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی فوت می‌شوند، اظهار کرد: در مجموع 670 بیمار در بخش‌های بیمارستان‌های استان بستری بوده و96 نفر به کمک ونتیلاتور نفس می‌کشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری آزمون کنکور در هفته‌های گذشته، هفته جاری و هفته های آینده، خطاب به خانواده‌ها خاطر نشان کرد: پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های امتحانی به طور کامل رعایت می‌شود، تقاضا داریم تا والدین کمتر در بیرون از حوزه‌های امتحانی حضور پیدا کنند.

خانواده دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی عزاداری والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر