کد خبر: 953441 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: مدیریت بدون ریسک امروز در دنیا جایگاهی ندارد و مدیران باید محافظه‌کاری را کنار گذاشته و برای خدمت رسانی بهتر و اثرگذاری بیشتر در جامعه ریسک پذیر باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، هدایت اله جمالی پور در نشست شورای اداری بخش الموت غربی اظهار کرد: ریسک به معنای قانون گریزی نیست و قانون نیز در داخل خود ظرفیت هایی برای خدمت رسانی بهتر پیش بینی کرده که باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

استاندار قزوین با بیان اینکه رویکرد و اولویت ما باید در راستای منافع و مصالح ملی باشد، افزود: در کنار این موضوع، تخصص و تعهد باید محور کار مدیران قرار بگیرد تا شاهد بهره وری درست از منابع کشور باشیم.

جمالی پور با اشاره به لزوم توجه به نیروی انسانی و استفاده از توانمندی های افراد متخصص و نخبه از سوی مدیران، گفت: اگر رویکردها و نگرش های ما در خدمت مردم و انسجام ملی قرار نگیرد می تواند مخرب بوده و ظرفیت های کشور را از بین ببرد.

وی با بیان همه با هم باید مشکلات کشور را حل کنیم و به همدیگر در این راستا کمک کنیم، بیان کرد: بخش زیادی از فرصت سوزی و آسیب های وارد شده به کشور به دلیل نگرش های غلط و همچنین ضعف مسوولیت پذیری در بین افرادی که مسوول بوده اند،است.

مقام عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: وقتی مسوولیت پذیری وجود نداشته باشد اعتماد عمومی از بین میرود و قدر منابع بیشتر دانسته نمی شود.

استاندار قزوین ادامه داد: در استان قزوین اتفاق مبارکی افتاده که آن بسیج همه ظرفیت ها و امکانات از سوی مسوولان با نگرش های مختلف است که امروز یک هدف واحد دارند که همانا خدمت رسانی بی وقفه به مردم است.

جمالی پور با تاکید بر تسریع در احرای طرح های مهم و ملی،خاطرنشان کرد: هیچ طرح ملی در استان قزوین به دلیل اختلافات بین دستگاهی نباید متوقف شود و اگر بحث مجوز وجود دارد باید دستگاه های مربوطه در این خصوص با کم ترین زمان ممکن اقدام کنند.

وی با اشاره به مشکلات روستاییان در دریافت سند منازل اشاره کرد و گفت: تاییدیه شورای روستا در این خصوص باید برای بنیاد مسکن ملاک عمل باشد.

مقام عالی دولت در استان ادامه داد: برای حفظ مشاغل روستایی از قبیل دامداری و مرغداری و همچنین رعایت ضوابط بهداشتی تعیین شده باید زمینی در حاشیه روستاها به این موضوع اختصاص داده شود تا مشکلی برای کسب درآمد و معیشت روستاییان بوجود نیاید.

استاندار قزوین گفت: امروز یکی از اولویت های اساسی دولت توسعه و آبادانی روستاهاست چراکه روستاها محور امنیت و توسعه در کشور به شمار می روند.

جمالی پور با بیان اینکه در گذشته اشتباهاتی در کشور رخ داد که موجب مهاجرت روستاییان به شهرها شد و این مساله پدیده حاشیه نشینی در شهرها و معضلات اجتماعی و اقتصادی را با خود به همراه داشت،افزود: با توجه به سرعت بالای ارایه خدمات به روستاها باید مهاجرت معکوس را با جدیت دنبال کنیم تا شاهد احیا و رونق نقاط روستایی باشیم.

وی در ادامه از الموت به عنوان سرزمینی با پیشینه غنی فرهنگی و تاریخی یاد کرد و گفت: با وجود این ظرفیت ها، الموت در حوزه توسعه هنوز به جایگاه شایسته خود دست نیافته است.

مقام عالی دولت در استان اضافه کرد: رودخانه شاهرود یک ظرفیت بی بدیل برای رونق اقتصادی الموت است اما سهم اقتصادی مردم منطقه از این ظرفیت بسیار پایین است و باید در این خصوص رویکردها را تغییر دهیم.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: محرومیت ها و کمبودها در منطقه زیاد است و باید کارها را با اولویت پیش ببریم و در این راستا باید از همه ظرفیت های استان استفاده کنیم.

جمالی پور در ادامه با تاکید بر اینکه پاسخگویی به مردم اعتماد عمومی را رقم می زند و منجر به تولید قدرت برای کشور و نظام می شود، افزود: همزمان با خدمت رسانی باید پاسخگوی مردم نیز باشیم چرا که مسئولیت ما امانتی الهی و مردمی است و باید در جایگاهی که قرار داریم هم به مردم و هم به خدا پاسخ دهیم.

وی با بیان اینکه الموت از ظرفیت‌های بالایی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است که باید از آنها به خوبی استفاده کنیم، افزود: مطمئن هستیم الموت در آینده نه چندان دور به یک قطب مهم اقتصادی تبدیل خواهد شد.

اجتماعی و اقتصادی جامعه خدمت رسانی دولت مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر