کد خبر: 953387 A

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به پر آب بودن منطقه الموت باید بتوانیم از این ظرفیت بهره برداری مناسبی برای مردم منطقه داشته باشیم.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، لطف اله سیاهکلی در نشست شورای اداری بخش رودبار الموت غربی که با حضور استاندار قزوین و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، اظهار کرد: باید بدون هرگونه حاشیه و جنجال به حل مسائل و مشکلات مردم پرداخته شود و توسعه استان باید مورد توجه قرار گیرد و در این خصوص با مدیریت عالی استان و سایر همکاران نماینده اتفاق نظر داشته و یک هدف واحد را دنبال می‌کنیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عزم مسئولان استانی برای حل مشکلات مردم، گفت: تاکنون جلساتی در دیگر مناطق استان برای حل مسائل و مشکلات منطقه ای برگزار شده است و مطالبه‌گری مردم از مسئولان با هدف تسریع در حل مسائل و مشکلات کشور و جامعه باید تقویت شود.

سیاهکلی با بیان اینکه در حوزه خدمت رسانی حق ممیزی نداریم، خاطرنشان کرد: در حوزه خدمت رسانی هیچ اختلاف نظری بین ما و مدیران اجرایی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: حق نداریم در مجلس قانون سیاسی بگذاریم بلکه قوانین باید ذیل قوانین الهی و برای حل مشکلات مردم باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مشکلات الموت،اظهار کرد: در یک منطقه پر آب قرار داریم و شاهرود از شرق به غرب الموت جاری است و در ادامه به دریای شمال می ریزد و نتوانسته ایم از این آب بهره برداری مناسبی برای مردم منطقه داشته باشیم.

سیاهکلی با اشاره به خطر سیل در خیلی از نقاط روستایی الموت،افزود: از منابع طبیعی انتظار می رود برای جلوگیری از سیل و ذخیره سدسازی آب نسبت به تسریع در احداث بندهای کوچک اقدام کند.

وی با بیان اینکه مهاجرت مردم به الموت رویه معکوس پیدا کرده است، گفت: نباید با محدودیت های زیاد اجازه خانه سازی به مردم و سکونت آنان که متقاضی حضور و ماندگاری در زادگاه خود هستند را ندهیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هر شهروند که در منطقه خانه دارد و در زمستان برای تحصیل فرزندان‌شان در شهرها حضور دارند جزو آمار جمعیت منطقه هستند و نباید آنها را مهاجر دانست.

سیاهکلی با اشاره به مشکل زیرسازی و آسفالت برخی راه‌های روستایی الموت، گفت: وضعیت برخی راه های منطقه بسیار نامناسب بوده و نیازمند رسیدگی فوری است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به لزوم پرداخت تسهیلات خرد برای اشتغالزایی در نقاط روستایی،افزود: باید محدودیت های منابع طبیعی در خصوص احیای اراضی توسط جامعه محلی که موجب گلایه بسیاری از افراد شده نیز مرتفع شود و باید بین روستایی زحمت کش و کشاورز با زمین خوار تفاوت قائل شویم.

جامعه زمین مجلس شورای اسلامی نماینده مجلس شورای اسلامی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر