کد خبر: 953316 A

معاون شرکت توزیع برق هرمزگان مطرح کرد:

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: برای افزایش پایداری شبکه برق در تابستان امسال، 430 کیلومتر شبکه فشار ضعیف در سال گذشته اصلاح و به کابل خودنگهدار تبدیل شد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، حمید ساعدپناه عنوان کرد: برای مقاوم سازی شبکه توزیع برق نیز 6 هزار و 544 پایه برق تعویض شد که نقش بسزایی در افزایش مقاومت شبکه در برابر فرسایش داشت.

وی اضافه کرد: فرسودگی سریع شبکه و تاسیسات برق رسانی باعث شد سال گذشته 165 کیلومتر هادی شبکه فشار متوسط تعویض شود. ضمن اینکه برای جلوگیری از نوسان برق 200 دستگاه ترانسفورماتور افزایش قدرت داده شده و 30 دستگاه ترانسفورماتور هم برای رفع نوسان نصب شد.

معاون بهره برداری شرکت توزیع برق هرمزگان ادامه داد: حدود 70 درصد شبکه توزیع برق استان در نوار ساحلی و حاشیه دریا قرار دارد که از شرایط نامساعد اقلیمی منطقه تاثیر می پذیرد. برای جلوگیری از نشستن ذرات معلق بر روی مقره ها و خوردگی شبکه، شستشو و سرویس شبکه ها و تاسیسات بصورت مستمر انجام می شود. عملیات شستشوی شبکه ها هرساله از اردیبهشت ماه آغاز می شود و تا آبان ادامه دارد که در مناطق ساحلی برخی شبکه ها حتی دو مرتبه در ماه شستشو می شوند.

 وی در ادامه گفت: اصلاح و بهینه سازی شبکه های توزیع طبق برنامه عملیاتی تدوین شده و مطابق با اعتبارات شرکت از مهرماه آغاز و تا پایان اردیبهشت ادامه دارد.

ساعدپناه اظهار کرد: در بهره برداری از شبکه ها و تاسیسات، پست ها به صورت مداوم سرویس می شود و شبکه نیز با استفاده از دوربین های ترموویژن پایش و نقاط سست شبکه شناسایی و بدون اعمال خاموشی به روش خط گرم اصلاح می شود.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال در مناطق کوهستانی حاجی آباد، رودان، بشاگرد و جاسک شاهد بارش های شدید همراه با طوفان و رعد و برق بودیم که منجر به خسارت دیدن شبکه  و قطعی برق بود اما با پیش بینی وقوع بارش ها در این مناطق و آمادگی نیروهای عملیاتی ،خسارت ها در سریعترین زمان برطرف شد و شبکه به حالت پایدار بازگشت.

برق معاون هرمزگان ذرات معلق برق رسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر