کد خبر: 953283 A

در مراسم تجلیل از اصحاب رسانه استان؛

استانداری زنجان در مراسمی از خبرنگاران حوزه استانداری تجلیل کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، فتح الله حقیقی، شامگاه دیروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: دنیای امروز دنیای بنگاه های کوچک است و در کشور هم کارهای خوبی در این زمینه انجام شود.

استاندار زنجان، ضمن گرامیداشت شهدای انقلاب و اسلام و شهید صارمی ادامه داد: خبرنگاران در موفقیت کشور نقش بسزایی دارند.

وی، با بیان اینکه شاید نتوانستم آنچه حق خبرنگاران بود را ادا کنم، گفت: به موضوع خبرنگاری اعتقاد کامل دارم و هر اقدامی برای خبرنگاران انجام می شود به دلیل اعتقادم به خبرنگاران است.

حقیقی افزود : اگر امروز زنجان پرآوازه است و جایگاه خوبی دارد به دلیل قلم پرتوان خبرنگاران است؛ رسانه‌ها جایگاه ویژه ای دارند و باید تکریم شوند.

استاندار زنجان همچنین ، تاکید کرد: هیچ دستگاه اجرایی حق ندارد از رسانه منتقد شکایت کند و ضروری است مراتب شکایت از رسانه‌ها با مستندات اعلام شود تا ظرف یک هفته بررسی کنم.

به گفته استاندار زنجان اگر امروز نام زنجان بر زبان رهبری جاری می شود و اگر بسیاری از مشکلات حل شده و استان در نرخ مشارکت اقتصادی رتبه دوم کشور را دارد و در تنظیم بازار از جایگاه خوبی برخوردار است به دلیل تلاش خبرنگاران و رسانه های استان است.

حقیقی با بیان اینکه سهم استان زنجان در طرح اقدام ملی را به 13هزار و 550 واحد مسکن رساندیم، گفت:  تاکنون 10 هزار و 220 فرد صلاحیت‌دار تایید شده است.

وی با بیان اینکه از نظر تامین زمین برای این طرح در استان مشکلی نداریم، افزود: ساخت 2 هزار واحد مسکونی برای روستاییان کم درآمد اقدام شده است.

حقیقی با اشاره به اینکه در حوزه جوانان مشغول در دستگاه های اداری تا 38 سال در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تحت آموزش داریم، خاطرنشان کرد: این افراد پس از طی این دوره ها در بدنه مدیریت استان و شهرستان مشغول به خدمت خواهند شد.

استاندار زنجان به اقدامات انجام شده در حوزه کسب و کار اشاره کرد و افزود: بسیاری از واحدهای تولیدی مشکل دار به چرخه تولید بازگشتند.

حقیقی با بیان اینکه 250 معدن استان بارنامه گرفته است، تصریح کرد: 75 درصد صادرات استان زنجان مواد معدنی است.

وی با اشاره به اینکه 50 میلیارد ریال به بودجه استان برای فروش پسماند روی اضافه شده است، گفت: در حوزه باغ شهرها از دستگاه های مربوطه که ورود کردند تقدیر می کنم که این قضیه را به سرانجام رساندند.

استاندار زنجان با بیان اینکه واحدهای تولیدی که مواد ضدعفونی تولید می کنند به استان های دیگر ارسال می شود، افزود: 10 تن الکل با 70 درصد در استان تولید می شود.

وی افزود:  استان زنجان در تست سرپایی کرونا از نظر تعداد اول هستیم و 12 درصد استان ایمنی پیدا کرده اند.

حقیقی با یادآوری اینکه امروز باید خود را تا روزی که واکسن در اختیار ما قرار گیرد آماده کنیم، افزود: تا آن زمان باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.

وی ادامه داد: در خصوص محرم باید واقعیت ها را در نظر گرفته و از سلامت خود و جامعه صیانت کنیم ؛ محرم حافظ سلامت است و شعور حسینی را در پایتخت شور و شعور حسینی نمایان کنیم.

وی با بیان اینکه عزاداری به شکل سنوات گذشته امکانپذیر نیست، گفت: فرمایشات رهبری در خصوص محرم بدون هیچ تفسیری فصل الخطاب است.

حقیقی، در پایان سخنان خود،  با بیان اینکه هزینه های محرم به کمک مومنانه اختصاص می یابد، گفت : در محرم پذیرای هیچ گردشگر مذهبی و مسافری نخواهیم بود.

مراسم تجلیل از خبرنگاران/تجلیل مدیران در مراسم روز خبرنگار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر