کد خبر: 953189 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین مطرح کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: خبرگزاری ایلنا با ابتکارات و خلاقیت های زیادی که در ایام کرونا داشت توانست هم مخاطبین زیادی را جذب کند و هم از نظر علائم هشداری و اطلاع رسانی در ایام کرونا پیشگام باشد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، پیمان نامدار در بازدید از دفتر خبرگزاری ایلنای قزوین به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: اطلاع‌رسانی صحیح از آموزش‌های لازم و پوشش اخبار خدمات حوزه بهداشت و درمان، انعکاس مشکلات مردم و آسیب های اجتماعی در ایام کرونا بسیار تاثیرگذار بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: از آغاز اسفند ماه که با شیوع بیماری کرونا همراه شد در کنار همه مشکلات و آسیب‌های اجتماعی، ایام مملو از تجربه را در استان رقم زد و باعث شد تا بدانیم چه پتانسیل هایی در سطح کشور و استان وجود دارد و در چنین مواقعی که وضعیت بحرانی پیش می آید چه کسانی کمک حال هستند.

نامدار ادامه داد: موضوع مدیریت بحران سالیان سال است که در کشور جا افتاده است و اکنون هم در حال اجرا است و دوران بیماری کرونا را می‌توانیم به عنوان یک مانور بزرگ تلقی کنیم. به جرات می‌توان گفت کمکی که اصحاب رسانه در حوزه بیماری کووید 19 داشتند؛ بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

این مسئول با اشاره به این مطلب که بحث اطلاع رسانی باید درست، شفاف و با صداقت کامل باشد، ادامه داد: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین همیشه تلاش خود را بر این داشته که در انعکاس اخبار مربوط به حوزه کرونا نهایت صداقت را به خرج دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اضافه کرد: در کنار خدماتی که درحوزه بهداشت و درمان توسط مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان به مردم ارائه می شود و همچنین خدماتی که برای دانشجویان در حوزه آموزش و پژوهش انجام می شود با شفافیت و صحت اطلاع رسانی شده است.

نامدار در خصوص بخش انعکاس اخبار یادآور شد: خوشبختانه خبرگزاری ایلنا در انعکاس اخبار به خصوص حوزه کرونا رسالت خبری خود را که صحت و شفافیت است را به درستی انجام داد.

وی با بیان این مطلب که در کنار کار بحران بعضی اوقات ممکن است درگیری ها، سوءتفاهم ها و نقطه نظرات متفاوتی به وجود بیاید، گفت: چنین اتفاقاتی لازمه کار بحران است و اگر قرار بود در شرایط بحرانی مانند کار عادی باشد؛ دیگر کلمه ای به نام بحران وجود ندارد و در این حوزه شاید با مشکلاتی روبرو شدیم؛ اما چون هدف یکی بود و صرفا ارتقا سلامت، حفظ جان مردم مهم بود توانستیم مشکلات را حل کنیم و امیدواریم آینده بسیار درخشان و روشنی در همکاری های دو جانبه داشته باشیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: در ایام کرونا مجموعه خبرگزاری ایلنا با خلاقیت هایی که ارائه کرد نشان داد کار خبرگزاری ها به جز اطلاع رسانی و ساخت و پردازش خبرها ایجاد خلاقیت هم هست که باعث جذب مخاطب بیشتری شد و در این حوزه می‌توان گفت خبرگزاری ایلنا جزو پیشگامان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اظهار کرد: امیدوارم که با رویه درست و منطقی بحران کرونا را پیش ببریم و در آینده هم مخاطبین ما از مشکلات و شرایط پیش آمده و اتفاقات مختلف در مواقع بحران و آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد، باروری و بیماری های غیر واگیر و دیگر آسیب ها از جمله مصرف دخانیات، الکل و کم تحرکی که در حال حاضر در استان قزوین وجود دارد را بتوانیم به خوبی رفع کنیم و از اصحاب رسانه به عنوان سربازان پیشگام خط مقدم حوزه سلامت می خواهیم مانند یک یار کمکی برای آگاهی بخشی به مردم کنار کادر درمانی حضور داشته باشند.

حجم ویدئو: 56.36M | زمان ویدئو: 00:05:47
اصحاب رسانه الکل حوزه بهداشت و درمان خلاقیت دانشگاه علوم پزشکی استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر