کد خبر: 953183 A

شهردار شیراز خبر داد:

شهردار شیراز گفت: ما در سال 99 در مناطق یازدگانه شهرداری بین 3 تا 5 پروژه شاخص تعریف کردیم و این تعداد پروژه جدا از پروژه‌های عمده‌ای است که در لایحه بودجه شهرداری شیراز دیده شده است.

به گزارش ایلنا، حیدر اسکندرپور در آئین کلنگ‌زنی تقاطع غیرهمسطح بلوار احمدبن موسی (ع) ـ بلوار رحمت با بیان اینکه در شهرداری‌های مناطق مختلف پروژه‌ها به مرحله فاز اجرایی رسیده‌اند، افزود: بر اساس لایحه بودجه شهرداری شیراز، انجام پروژه‌های عمرانی بدون توجه به موقعیت جغرافیایی یا اولویت‌بندی براساس مناطق شمالی و جنوبی اجرایی می‌شوند.

 اسکندرپور سپس با اشاره به انجام پروژه‌های عمرانی در تمام مناطق شهرداری خاطرنشان کرد: با توجه به فهرست پروژه‌های در دست اقدام و در نظرگرفتن آنکه تا پایان سال نیز تعداد قابل‌توجهی از آنها به بهره‌برداری می‌رسد، سال 99 سالی نویدبخش برای شهروندان شیراز خواهد بود.

بهره برداری تقاطع احمدبن موسی (ع) ـ رحمت تا 8 ماه آینده 

 شهردار شیراز سپس با اشاره به اجرای طرح نهضت آسفالت در مناطق یازده‌گانه شهرداری و بیان کرد: اکنون می‌توان عنوان کرد که عدالت جغرافیایی در انجام پروژه‌های شهرداری شیراز رعایت می‌شود، به‌ویژه آنکه تمامی فضاهای شهری بدون در نظر گرفتن موقعیت جعغرافیایی و با توجهی یکسان در اجرای پروژه‌های توسعه و آبادانی شهر در دستور کار است.

حیدر اسکندرپور در ادامه با اشاره به اجرای پروژه تقاطع احمدبن موسی (ع) ـ رحمت افزود: پیش‌بینی می‌شود احداث این پروژه در مدت 20 ماه به انجام برسد، اما امیدواریم که این تقاطع غیرهمسطح طی 7 تا 8 ماه آینده به نتیجه برسد.

اسکندرپور سپس با بین اینکه معمولاً پروژه‌های احداث تقاطع با مشکل جابجایی تاسیسات و تملک مواجه می‌شوند، خاطرنشان کرد: هر چند در این پروژه با مشکل تملک مواجه نیستیم، اما جابجایی تاسیسات سبب کُند شدن سرعت پروژه می‌شود؛ با این حال با در نظر گرفتن این موارد باید در این پروژه به گونه‌ای اقدام شود که این جابجایی تاسیسات مشکلی در راستای سرعت بهره‌برداری و احداث پروژه ایجاد نکند.

 به گفته شهردار شیراز تاکنون هیچ مشکل مالی برای انجام پروژه‌های عمرانی وجود نداشته و احداث آنها نیز طبق برنامه در حال اجراست.

تقاطع احمدبن موسی ـ رحمت موجب کاهش بار ترافیکی می‌شود

در این مراسم همچنین نواب قائدی عضو شورای شهر شیراز نیز با اشاره به اهمیت حفظ میدان‌های خاطر انگیز شهر گفت: میدان‌های خاطر انگیز شهر از جمله میدان کوزه‌گری باید حفظ شوند. قائدی با اشاره به حفظ این میدان با ایجاد تقاطع احمدبن موسی (ع) ـ رحمت افزود: از سوی دیگر با احداث این تقاطع، رینگ ترافیکی جدیدی به این منطقه شهر افزوده می‌شود که می‌تواند موجب کاهش بار ترافیکی شهر شود.

ContentImages_95359

رئیس کمیسیون حمل و نقل  ترافیک شورا در ادامه با تأکید بر توجه مدیریت شهری به عدالت اجتماعی و ایجاد ارزش افزوده اراضی مناطق شهری محروم شیراز افزود: این اتفاق افزون بر کمک به بخش اقتصادی ساکنان این منطقه، باعث رشد اجتماعی در این مناطق خواهد شد. قائدی با اشاره به وعده 20 ماهه معاون عمرانی شهرداری برای احداث این تقاطع افزود: امیدواریم این پروژه در مدت‌زمان کوتاه‌تری به بهره‌برداری برسد. 

نواب قائدی در ادامه با سپاس از مجموعه شهرداری شیراز به خاطر عدم توقف پروژه‌های عمرانی و کلنگ زنی پروژه‌های جدید گفت: در شرایط اقتصادی کنونی، کلنگ زنی هر پروژه اتفاق بزرگی است، به ویژه در وضعیتی که بسیاری از شهرداری‌های کشور با مشکلات اقتصادی مواجه هستند و حتی توانایی تأمین حقوق کارکنان و انجام وظایف روزمره شهرداری را ندارند.

این عضو شورا سپس با اشاره به انجام حدود 2 میلیون متر مربع آسفالت در سطح شهر افزود: نهضت آسفالت شرایط خوبی را برای بهسازی معابر ایجاد کرده است هرچند بر اساس این طرح قرار است تا 3 میلیون متر مربع از معابر و کوچه‌های شهر آسفالت شود.

45 میلیارد تومان اعتبار برای احداث تقاطع غیرهمسطح

در ادامه این مراسم معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز با بیان اینکه تقاطع غیرهم‌سطح احمدبن موسی ـ رحمت در مدتی کوتاه به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز ادامه دارد و ازجمله آن‌ها می‌توان به اجرای دو لوپ تقاطع غدیر اشاره کرد.

صالحی با اشاره به مدت‌زمان موردنیاز 20 ماهه برای بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح  احمدبن موسی ـ رحمت افزود: در این پروژه با مشکل تملک روبرو نیستیم و 45 میلیاردتومان اعتبار نیز برای آن پیش بینی شده است.

وی سپس با اشاره به مشخصات این تقاطع غیرهم‌سطح خاطرنشان کرد: در این تقاطع 40 هزار مترمکعب خاکبرداری، 3 هزارتن آرماتوربندی، و 30 هزارمترمکعب بتن‌ریزی توسط شهرداری شیراز و سازمان عمران و بازآفرینی اجرا خواهد شد.

 

حقوق شاخص شهرداری لایحه بودجه مشکلات اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر