کد خبر: 953167 A

رئیس شورای شهر دامغان مطرح کرد؛

رئیس شورای شهر دامغان در نشست با خبرنگاران گفت: عدم تحویل زندان دامغان به مالک، از مهمترین موضوعاتی است که سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی دامغان بدون توجه به نظر مراجع قانونی و فقهی در مکان غصبی در حال ادامه فعالیت می باشد.

به گزارش ایلنا، رضا زارع زاده رئیس شورای شهر دامغان گفت: اگر خبرنگار درست و صحیح به حرفه خود ادامه دهد می تواند به جامعه سمت و سو دهد و موجب حرکت جامعه شود.

وی ضمن اشاره به اینکه خبرنگاران آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند، بیان کرد:در بسیاری از موارد اولین خطای مسئولان را خبرنگاران افشا می کنند مشروط بر اینکه چشم بینا و زبان گویای جامعه باشند و ملاحظه کاری نکنند.

سخنگوی شورای شهر دامغان ادامه داد: دادستان کل کشور اولین بار با گزارش خبرنگار هوشیار شد و به سراغ تخلفات رفت؛ تیزبینی شجاعت و از خودگذشتگی و ارتباطات موثر با جامعه در ایفای رسالت خبرنگاری از مقوله های مهم می باشد.

رضا زارع زاده ضمن بیان اینکه شهروندان در بیان تخلفات مسئولان با خبرنگاران راحت تر ارتباط برقرار می کنند تصریح کرد:  البته تبعات بی شماری فراروی خبرنگاری به معنای واقعی کلمه وجود دارد.

وی افزود: عدم تخلیه زندان دامغان و تحویل به مالک شخصی مصداق بارز منکر است و ضرورت دارد سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور نسبت به انجام تعهدات خود پایبند باشد.

سخنگوی شورای شهر دامغان خواستار ورود مسئولان و حل موضوع شد و گفت: علی رغم صدور فتوای صریح مراجع عظام تقلید پیرامون ملک غصبی اما سازمان زندانها به این موارد توجهی نمی کند. 

دبیر هفتمین جشنواره ملی پسته ایران_ دامغان گفت: جشنواره ملی پسته که از جمله برندهای دامغان می باشد اما اداره میراث فرهنگی،هنری و گردشگری دامغان در جشنواره های قبلی هیچ همکاری انجام نداد. 

زارع زاده با بیان اینکه با توجه به شرایط بهداشتی جامعه امکان برگزاری جشنواره همچون سنوات گذشته میسر نبود، گفت: با تدبیر ستاد جشنواره برنامه های امسال به صورت غیرحضوری و مجازی برگزار خواهد شد که پس از این تصمیم و جلسه با مدیرکل صدا و سیمای استان، هماهنگی های لازم درخصوص پخش برنامه افتتاحیه و اختتامیه جشنواره به صورت زنده در تاریخ های ۲۳ و ۲۴ مرداد ماه ساعت ۲۱ از شبکه های استانی و ملی صورت خواهد پذیرفت.

وی افزود: تهیه و پخش کلیپ های آموزشی و علمی و همچنین صحبت های فعالان و موثرین شهرستان در امر پسته در شبکه های مجازی از دیگر برنامه های جشنواره هفتم خواهد بود.

رضا زارع زاده با بیان اینکه امسال اولین چالش علمی پسته ایران توسط کمیته علمی و آموزشی جشنواره برگزار خواهد شد، افزود: با همکاری مرکز تحقیقات پسته دانشگاه آزاد اسلامی اولین چالش علمی پسته کشور با موضوعات مختلف علمی در رابطه با پسته برگزار و از طرح ها و ایده های خلاقانه و برتر تقدیر خواهد شد.

وی اظهار داشت: ایجاد کارگاههای آموزشی به صورت وبینار و مجازی نیز از دیگر برنامه های کمیته علمی و آموزشی جشنواره خواهد بود.

سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور شورای شهر دامغان نشست با خبرنگاران دامغانی جشنواره ملی پسته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر