کد خبر: 953073 A

دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش فارس در بازدید از ایلنا فارس:

دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش فارس با اشاره به اینکه فعالیت دور جدید ایلنا استان فارس در یک سال و نیم اخیر امیدوار کننده است گفت: اما هنوز خبرگزاری ایلنا استان با انتظارات مردم شیراز پایتخت فرهنگی کشور، فاصله زیادی دارد .

به گزارش ایلنا جمیله کریمی در بازدید از دفتر خبرگزاری ایلنا استان فارس با اشاره به اینکه خبرنگاران و  اصحاب رسانه با به تصویر کشیدن فعالیت های کادر درمان اطلاعات لازم را لحظه به لحظه در اختیار مردم قرار دادند افزود: امید آفرینی به مردم و  جامعه از دیگر موضوعاتی بود که خبرنگاران و اصحاب رسانه در این مقطع زمانی از آن غافل نشدند.

دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش فارس ضمن تقدیر از تلاش های شبانه روزی خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: از زمان شیوع کرونا تا کنون اصحاب رسانه و خبرنگاران دوش به دوش کادر درمان حرکت کردند و فعالیت خود را در بخش اطلاع رسانی از مردم و جامعه دریغ نکردند.

دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش فارس  ادامه داد:  با توجه به اینکه خبرنگاران و اصحاب رسانه با پذیرش این حرفه با مشکلات زیادی مواجه هستند اما نباید فراموش کرد که این قشر به دلیل عشق، علاقه و انگیزه ای که به این حوزه دارند وارد حرفه خبرنگاری می شوند.

 خبرنگاران در یک مقطع زمانی دچار روزمرگی شدند

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه با اشاره به اینکه متاسفانه خبرنگاران در یک مقطع زمانی دچار روزمرگی شدند و فعالیت‌شان تنها به انتشار اخبار و گزارش محدود شده، ادامه داد: فراهم نبودن بستر لازم برای خبرنگاران و  اصحاب رسانه از مشکلاتی است که این روز ها خبرنگاران با آن دست و پنجه نرم می کنند.

وی با اشاره به اینکه کشف حقیقت و بازنمایی موضوعات و ارائه آن به افکار عمومی از رسالت های مهم اصحاب رسانه به شمار می رود افزود: اما متاسفانه این مهم در عرصه رسانه‌ای کمتر مورد توجه قرار دارد.

کریمی ادامه داد: استان فارس و شیراز به دلیل پتانسیل علمی و تاریخی و فرهنگی که دارد از ظرفیت بالای نیروی انسانی برخوردار است و چندان فاصله ای در این بخش ها از پایتخت سیاسی ندارد.

وی افزود: اما نباید فراموش کرد که در فارس و شیراز رسانه مکتوب سیاسی خط مشئ اصلاح طلبی به صورت واقعی وجود ندارد.

5

کریمی در ادامه با بیان اینکه فعالیت خبرگزاری های ایلنا و ... در استان فارس باید همانند شعبه های مرکزی در تهران در بخش سیاسی فعال باشند گفت: اگرچه خبرگزاری های ایلنا و ...... در تهران در حوزه  سیاسی فعالیت های مطلوب تری دارند اما چشم انداز این رسانه ها در استان فارس  خیلی متناسب با ظرفیت ها استان نیست و در حوزه سیاسی کند عمل می کنند.

 دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش فارس ادامه داد: اگرچه ریشه فعالیت خبرگزاری ایلنا به بخش کارگری باز می گردد اما نباید فراموش کرد که بخش سیاسی هم از سرویس های مهم رسانه ها است.

فضای  سیاسی فارس و شیراز در محدودیت‌ها دست کمی از مشهد ندارد

 وی با اشاره به اینکه فضای  سیاسی استان فارس و شهر شیراز در محدودیت ها دست کمی از شهرهایی مانند مشهد ندارد ، گفت : منفعل بودن رسانه ها و برخی فعالان سیاسی و احزاب و عدم توجه مدیران سیاسی به این حوزه در فارس  در تنگ شدن فضای سیاسی استان بی تاثیر نبوده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد:متاسفانه شرایط جامعه به گونه‌ای شده که برخی  هم برای کسب قدرت به هر قیمتی در تلاشند و خود را با فضای سیاسی که در مقاطع زمانی مختلف ایجاد می شود ، تطبیق می دهند و این عوامل موجب می شود که فشارهای امنیتی برای ایجاد محدودیت تشدید شود و متأسفانه چشم اندازی برای شکستن این فضا در فارس  مشاهده نمی شود.

ایلنا فارس خلأ رسانه های استان را در بخش سیاسی پر کند

دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش فارس با اشاره به شرایط کنونی گفت مسیر اصلاحات سخت اما امکان پذیر هست  و برای هموار شدن مسیر اصلاحات رسانه ها و فعالان سیاسی با سختی ها فراوانی روبرو و بعضا متحمل هزینه هایی شده اند، افزود: امیدواریم که خبرگزاری ایلنا با داشتن نیروهای توانمند و با انگیزه بتواند خلا رسانه های استان در بخش سیاسی را  پر کند و بتواند یک فضای با نشاط سیاسی را در فارس ایجاد کند.

عضو شورای منطقه حزب اتحاد ملت  فارس افزود: در شرایط فعلی رسانه‌ها به دلیل نداشتن امنیت شغلی نمی‌توانند رسالت واقعی شان را انجام دهند.

در ابتدای این بازدید محمدرضا طاهری سرپرست خبرگزاری ایلنا فارس هم به تشریح فعالیت این رسانه در یک سال و نیم گذشته پرداخت و تمام افراد و فعالان سیاسی و احزاب را جهت پیشبرد اهداف و توسعه استان به برگزاری میزگرد و نشست های تخصصی در دفتر خبرگزاری ایلنا فارس دعوت کرد.

 

 

استان فارس رسانه زنان مسلمان مشهد روزخبرنگار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر