کد خبر: 953070 A

احمدی در گفت و گو با ایلنا مطرح کرد:

رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا امروز ۲۶ شهروند لامردی بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند.

محمد احمدی با اعلام این خبر به خبرنگار ایلنا در لامرد گفت: طبق بررسی‌های شبکه بهداشت و درمان لامرد،  ۸ خانم و ۱۸ آقا از اهالی شهرستان لامرد براثر بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند که این آمار فوتی شامل افراد بستری شده در مراکز درمانی لامرد، شهرستان‌های همجوار و افراد بستری در منزل است و طبق آمار، کم سن‌ترین آنها ۳۵ سال و مسن ترین آنها ۸۳ ساله بوده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد در ادامه آمار مبتلایان به کووید۱۹ در این شهرستان را از شیوع بیماری تاکنون بیش از ۶۳۸ نفر اعلام کرد.  

وی با بیان اینکه علت مرگ اکثر بیماران کرونایی لامرد، درگیر شدن ریه‌ها و بعضاً داشتن بیماری زمینه‌ای است، گفت: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی اعم از شست‌وشوی دست‌ها، ماسک نزدن، فاصله اجتماعی استاندارد و برگزاری مراسم‌های مختلف به عنوان عمده دلایل افزایش بیماران کرونایی در لامرد است. 

رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد اضافه کرد: شهروندان باید در قبال سلامتی خود و دیگران مسئولیت‌پذیر باشند.متاسفانه افرادی که تست کرونای آنها مثبت شده، با پنهان‌کاری به مراودات و کارهای خود ادامه می‌دهند و این کار غیراخلاقی سبب انتشار ویروس کرونا و افزایش مبتلایان شده است.

احمدی ادامه داد: کسانی که علائم تب، سرفه و تنگی نفس دارند باید به پزشک مراجعه کنند. عاجزانه تقاضا می‌کنم که درصورت مثبت‌شدن تست کرونا و داشتن بیماری زمینه‌ای، قبل از اینکه ریه‌ها درگیر شود به بیمارستان مراجعه کنند چرا که مراجعه دیرهنگام گاهاً منجر به فوت شده و تلاش کادر درمان نیز بی‌فایده بوده است.

خبرنگار: مرتضی عبداله زاده

استان فارس کرونا لامرد محمد احمدی-شبکه بهداشت و درمان لامرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر