کد خبر: 953037 A

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان:

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان ایلام گفت: هم اکنون بیش از ۵۰۰ مددجوی کارآفرین و بافنده مورد حمایت این نهاد در زمینه قالیبافی و تولید فرش دستباف در این استان فعالیت دارند.

به گزارش ایلنا، شبیب جعفرزاده گفت: این تعداد مددجوی بافنده در سال‌های گذشته پس از طی مراحل آموزشی و دریافت خدمات پشتیبانی از این نهاد و با همکاری راهبران شغلی وارد عرصه فرش بافی شده‌اند.

وی با بیان اینکه سالانه درآمد قابل توجهی از این محل وارد چرخه زندگی این خانواده‌ها می‌شود، تصریح کرد: این تعداد قالیباف سال گذشته تعداد ۳۳۸ تخته فرش دستباف نفیس به متراژ ۶۰۰ متر وارد بازار کرده که ارزش مالی آن‌ها بیش از ۱۱ میلیارد و ۱۷۵ میلیون ریال بوده است.

جعفرزاده تصریح کرد: آموزش مهارت‌های شغلی به نو آموزان، راه اندازی کارگاه، تأمین مواد اولیه، پرداخت دستمزد منصفانه و در نهایت بازاریابی و خرید تضمینی‌محصولات از جمله خدمات کمیته امداد به این بافندگان است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان ایلام به مشکلات شغلی این بافندگان اشاره کرد و گفت: عدم پوشش بیمه‌ای، یکی از این مشکلات بوده که در این زمینه در صورت همراهی برخی دیگر از دستگاه‌های متولی از جمله شرکت فرش، اداره کل صنایع دستی، میراث فرهنگی و تامین اجتماعی این نهاد نیز آماده همکاری است.

طی چند سال اخیر برای بیش از ۳ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار و دختران تحت تکفل خانواده‌های مددجو در زمینه قالیبافی دوره‌های آموزشی برگزار شده است.

اشتغال خانواده فرش کمیته امداد استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر