کد خبر: 952880 A

ابراهیمی مطرح کرد:

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بازتولید و بکارگیری سرمایه‌های اجتماعی مهمترین ضرورت توانمندسازی سمن‌هاست و می‌توان طرح‌های توانمند سازی را با استفاده از این ظرفیت اجرا کرد.

به گزارش ایلنا، زهرا ابراهیمی در نشست سه جانبه‌ای که با هدف بررسی زمینه‌های مشترک همکاری، طرح‌های توانمندسازی و اشتغالزایی با حضور مدیران کل کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی این استان برگزار شد، بر لزوم توجه به نقش زنان به عنوان محور مدیریت اقتصاد در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: زنان نقش اثربخشی برای به دست آوردن جایگاه‌­های اقتصادی استان را ایفا می‌کنند و خوشبختانه دستگاه‌های اجرایی هم توانسته­‌اند با همکاری یکدیگر قدم­‌های موثری در این راه بردارند که البته نیازمند حمایت‌­های بیشتر مسئولان دست‌اندرکار هستیم.

وی در ادامه خطاب به مدیران کمیته امداد و بهزیستی خواستار برنامه‌ریزی در حوزه  بانوان و خانواده بر اساس سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده شد و تصریح کرد: شاخص‌های مطرح شده در سند  معیاری مهم برای برنامه‌ریزی مستمر در این حوزه  است و باید از این سند به عنوان برنامه‌ای راهبردی و هدفمند برای اجرای  طرح‌های اشتغال خانواده بهره برد. 

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت‌های جزیره‌ای در حوزه‌های مختلف جریان توسعه را با چالش مواجه خواهد کرد از این رو باید برای رسیدن به نقشه راهی منسجم ؛مستمر و عملیاتی برای ارتقای کیفی سطح معیشت زنان در تمامی حوزه ها تلاش کرد.

در این نشست علاوه‌ بر بحث و گفت‌وگو برای برگزاری برنامه‌های روز خانواده، طرح‌های اشتغالزایی و توانمندسازی بانوان مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت و بر لزوم توسعه همکاری‌ها تاکید شد.

جامعه خانواده زهرا سرمایه سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر