کد خبر: 952209 A

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری:

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به تاثیرات این بیمه در بهبود وضعیت معیشتی روستاییان و کم شدن فاصله طبقاتی در جامعه گفت :بیمه اجتماعی روستاییان نقش مهمی در تحقق عدالت اجتماعی دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ،در نشست مشترک مدیران کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر استان، راهکارهای مختلف گسترش فرهنگ بیمه در میان روستاییان و عشایر استان بررسی و مورد بحث قرار گرفت.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه در این جلسه با اشاره به تاثیرات این بیمه در بهبود وضعیت معیشتی روستاییان و کم شدن فاصله طبقاتی در جامعه، تحت پوشش قرار گرفتن کشاورزان و روستاییان را عاملی برای عدم مهاجرت روستاییان به شهرها و جلوگیری از گسترش حاشیه نشینی دانست.

فریبرز نجفی مهر نقش گروه های مردمی به ویژه سازمان های مردم نهاد در ترویج فرهنگ بیمه اجتماعی در روستاها و شهرهای زیر 20 هزارنفر (برای کشاورزان این شهرها) را بسیار مهم ذکر کرد و اظهار داشت:  هرچند در سالهای اخیر تلاش های زیادی از سوی مجموعه بیمه اجتماعی کشاورزان استان با همراهی فرمانداری های تابعه صورت گرفته است اما با توجه به اینکه تا رسیدن به وضعیت مطلوب و پوشش صددرصدی جامعه هدف، فاصله قابل توجهی داریم نیاز هست که همه موثران جامعه کمک کنند تا زحمتکشان روستایی و عشایر به مواهب این بیمه پی برده و با طیب خاطر برای بیمه شدن اقدام کنند.

وی ادامه داد : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی آمادگی دارد با مشارکت سازمان های مردم نهاد ، سازماندهی مناسب و خلاقانه ای برای شناساندن مزایای این بیمه و خدمات ارائه شده توسط صندوق یادشده به آحاد جامعه ، صورت دهد.

 

روستاییان عدالت اجتماعی استان کرمانشاه بیمه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر