کد خبر: 952175 A

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اردستان خبر داد:

مدیر آموزش و پرورش اردستان گفت: اگر وضعیت سفید بود، دانش‌آموزان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت حضوری در کلاس‌ها خواهند بود و در غیر این صورت با استفاده از فضای مجازی که زیرساختش در سطح همه مدرسه‌های شهری و روستایی فراهم شده است، آموزش می‌بینند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، علی‌اصغر مومنیان اظهار کرد: در سال‌جاری حدود ۵۰۰ نفر نیرو در سطح آموزش و پرورش استان اصفهان جابه‌جا شده‌اند.

وی ضمن بیان کمبود هشت آموزگار در دوره ابتدایی افزود: قرار شد آموزگاران از سوی استان تامین شود؛ همچنین در دوره هنرستان فنی نیز با کمبود نیروی فنی و تخصصی روبه‌رو هستیم که با برون سپاری، کمبودها را جبران خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ۳۸۰ نفر از میان ۴۲۵ دانش‌آموز واجد شرایط تاکنون در دوره اول ابتدایی نام‌نویسی کردند و ۹۹ درصد موفق به دریافت کتاب شدند؛ انتظار می‌رود سایرین در روزهای آینده نام‌نویسی کنند و در مجموع ۵۰ نفر نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشیم.

مومنیان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و سه مولفه آغاز فعالیت مدرسه‌ها از ۱۵ شهریورماه، خاطرنشان کرد: اگر وضعیت سفید بود، دانش‌آموزان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت حضوری در کلاس‌ها خواهند بود و در غیر این صورت با استفاده از فضای مجازی و شبکه شاد که زیرساختش در سطح همه مدرسه‌های شهری و روستایی فراهم شده است، آموزش می‌بینند و نیروهای آموزشی نیز تمام وقت در مدرسه‌ها حضور خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: اردستان در شاخص‌های عمومی و اختصاصی رتبه ششم استان اصفهان را در بین ۴۱ اداره آموزش و پرورش دارد.

مدیر آموزش و پرورش اردستان تصریح کرد: برای مرمت مدرسه‌ها هفت میلیارد ریال در نظر گرفته شده بود، تا کنون سه میلیارد ریال تخصیص یافته که ۲ میلیارد ریال از سوی وزارتخانه پرداخت شده و ۲ دستگاه خودرو برای تقویت سیستم حمل و نقل با ارزش نزدیک به سه میلیارد ریال هم تحویل شده است.

بیش از چهار هزار و ۲۰۰ نفر دانش‌آموز در سال تحصیلی گذشته در ۶۳ واحد آموزشی اردستان به تحصیل اشتغال داشتند.

آموزش مجازی اردستان آموزش حضوری ایلنا اصفهان آموزش و پرورش اردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر