کد خبر: 952159 A

مدیر اداره برق آستارا :

مدیر اداره برق آستارا گفت : مشترکان برق در آستارا با پرداخت به موقع بهای برق مصرفی، این اداره را در خدمت رسانی مطلوب‌تر یاری کنند.

به گزارش ایلنا از آستارا ، فرزین بهامین در نشست خبری باخبرنگاران این شهرستان گفت : هزینه‌های نگهداری و توسعه شبکه برق از طریق فروش انرژی تامین می‌شود و مشترکان با پرداخت به موقع صورتحساب مصرفی، اداره برق را در ارائه خدمات بهتر یاری کنند.

وی گفت : در فروردین و اردیبهشت ماه امسال، ۳۸ درصد از ۵۶ هزار مشترک برق، صورتحساب خود را پرداخت کرده اند و کاهش پرداخت بهاء برق، به تامین نیازهای زیرساختی، تداوم خدمات و نگهداری شبکه برق آسیب می زند. 
 
وی با اشاره به هزینه های جاری خدمت رسانی در صنعت برق افزود: بخش عمده ای از هزینه های مربوط به احداث، تعمیر، نگهداری و اورهال شبکه توزیع برق از محل فروش انرژی تامین می شود و میزان نقدینگی که از سوی شرکت توانیر به شرکت های توزیع پرداخت شده به میزان وصول مطالبات شرکت های توزیع بستگی دارد و هرچه میزان و درصد وصول مطالبات ناشی از فروش انرژی بالاتر باشد، اعتبارات بیشتری به جهت توسعه زیرساخت‌های شبکه توزیع برق، به این شهرستان تخصیص می‌یابد.
 
وی افزود: در فصل گرما به علت استفاده مداوم از لوازم سرمایشی، مصرف برق نسبت به سایر فصل ها دو برابر می شود و شهروندان و گردشگران در مصرف انرژی صرفه جویی کنند.

مدیر اداره برق آستارا گفت : در یکسال گذشته ۸ مورد ترانس و ۱۵ مورد سیم برق در آستارا سرقت شده است و گشت های تلفیقی ویژه را برای حفاظت تجهیزات برق در شهرستان تشدید کرده ایم.

برق خدمت رسانی صرفه جویی صنعت نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر