کد خبر: 952139 A

رئیس شورای شهر بندرعباس:

رئیس شورای شهر بندرعباس گفت: اگر کاری انجام ندهیم و ارگان ها تعاملات مناسبی باهم نداشته باشند مسکن مهر به بافت فرسوده تبدیل خواهد شد اما ‌مشکلات اولیه آن حل نشده و همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، فاطمه جراره در دیدار اعضای شورای شهر با امام جمعه بندرعباس، بیان کرد: شاید دسترسی به نمایندگان شورای شهر راحت تر است به همین دلیل است که مردم گلایه ها و مشکلات خود را به گوش ما می رسانند تا آنها را به مسئولان انتقال دهیم، اختیاراتی که خود اعضای شورا دارند اختیاراتی نیست که بتوانند همه مشکلات را حل کنند، شاید مهمترین اختیار اعضای شورا انتخاب شهردار است.

وی اذعان کرد: اعضا برای مدت چهار سال نماینده مردم در شورای شهر هستند، در این زمان تغییرات کم اتفاق می افتد و خیلی از اقدامات را نمی توان انجام داد.

جراره از روند تعامل و هماهنگی بین ارگان ها و ادارات ابراز ناراحتی کرد و گفت: تاخیر و عدم ناهماهنگی که بین سازمان ها است اگر به مطالبه عمومی مبدل شود نتیجه بخش خواهد بود.

این عضو شورای شهر بندرعباس خاطر نشان کرد: خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد  بهبود اوضاع هستیم  اما با این حال نتیجه مورد انتظار هنوز حاصل نشده است که این مسئله تنها مختص شهر بندرعباس نیست و در تمام کشور می توان گفت این مسئله صادق است.

وی ادامه داد: در این باره می توان از شهرک پیامبر اعظم و‌ مسکن مهر نام برد که یکی از موضوعات اساسی بوده که خیلی از شهروندان درگیر بوده اند و تاخیر و  تامل در این موضوعات باعث شده تا تصمیمات به موقع گرفته نشود و ارزش خود را از دست بدهند و کارها به موقع جلو نرود، سازمان ها و ادارات مختلف باید بیایند کمک کنند تا این تصمیمات گرفته شود و به مرحله اجرا برسد تا بعد از سال های طولانی گشایشی در امورات شهروندان ایجاد شود.

رئیس شورای شهر بندرعباس گفت: اگر عجله نکنیم مسکن مهری که مد نظرمان است به بافت فرسوده نیز تبدیل خواهد اما ‌مشکلات اولیه آن ها حل نشده و به قوت خود باقی خواهد ماند، مسکن مهر تنها یک مورد بود ‌خیلی از موضوعات مشابه دیگر هم وجود دارد که بنا بر همین دلایل باعث ایجاد معضل برای مردم شده است.

وی خطاب به حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان ادامه داد: بطور مثال حریم  ۶۰ متری  دریا از دیگر مواردی است که شهروندان مراجعه می‌کنند، ما در این موارد نمی توانیم زیاد ورود کنیم و تنها می توانیم صحبت و پا در میانی کنیم، اگر حضرت عالی کمک کنند تا تعاملی که باید باشد اتفاق بیفتد می توانیم مشکلات را به سمتی ببریم که قابل حل باشند.

جراره گفت: اگر این اتفاق بیفتد شورا در زمینه‌های مختلف می‌تواند کار خود را انجام دهد که این مسئله بیشتر مرتبط به خود شهرداری است تا بتوانیم مشکلات را به حداقل برسانیم و رضایت شهروندان را تامین کنیم.

شورای شهر مسکن مسکن مهر مشکلات هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر