کد خبر: 952134 A

عضو شورای شهر بندرعباس:

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: صنایع باید در قبال مزایایی که دریافت می‌کنند حق قانونی مردم بندرعباس را ادا کنند تا بتوان در زمینه زیر ساخت ها اوضاع را سامان بخشید.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، مجید عسکری‌زاده در دیدار اعضای شورای شهر با امام جمعه بیان کرد: در بندرعباس همواره انگار تنها شهرداری و آموزش و پرورش وجود دارد زیرا انتقاد همیشه به این دو نهاد بوده است، هیچ وقت نشد در خصوص شرکت نفت و دیگر صنایع انتقاد کنیم.

وی افزود: تمامی کنشگران استان از نمایندگان مجلس تا خود اعضای شورا پیگیر استخدام نیروی بومی در این صنایع هستند و از دیگر حوزه ها غفلت شده اند و دست صنایع باز گذاشته شده است تا به دلخواه خود رفتار کنند حال که بستری فراهم شده و روحانیت عزیزی مانند حجت الاسلام و المسلمین عبادی به عنوان ولی فقیه انتخاب شده است که پیگیر امورات هستید انتظار می رود تا اوضاع را سرو سامان بدهید.

این عضو شورای شهر بندرعباس ادامه داد: صنایعی که در استان با نگاه ملی و‌ فرا ملی مانند پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و صنایع فولادی فعالیت می کنند از مزایای این استان استفاده می کنند و حتی گاهی باعث آسیب به زیر ساخت ها می شوند و زیر ساخت های اجتماعی، فرهنگی، خدمات عمومی، فضای سبز و غیره را تحت الشعاع قرار می دهند، قانون در چارچوب اقتصادی چه وظیفه ای را در قبال این مسائل برای صنایع طراحی کرده است.

وی عنوان کرد: بطور مثال نفت ستاره و نفت بندرعباس و صنایع دیگر ۱۰ هزار نفر جمعیت دارند، این ۱۰ هزار نفر به خیابان، فضای سبز، بیمارستان، مدرسه  و سایر خدمات نیاز دارند،  برای بحث آموزش و مدرسه تمام قومیت ها با فرهنگ و گویش های مختلف از سراسر کشور کنار هم می خواهند سر یک کلاس درس بخوانند ما باید برای مدیریت این مسئله امکانات بیشتری در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم.

عسکری زاده افزود: نفت ستاره در سال ۹۷، ۱۷۰۰ میلیارد تومان باید بابت ۹ درصد ارزش افزوده به دارایی پرداخت می کرد یعنی به عبارتی ۱۸ هزار میلیارد تومان که یک درصد از این مبلغ باید به شهرداری بندرعباس بابت حمل و نقل و فضای سبز عمومی پرداخت می شد.

وی تصریح کرد: اگر صنایع چیزی که حق مردم بندرعباس را در اختیارشان قرار دهند ما می توانیم تمامی این زیر ساخت و امکانات را فراهم کنیم، وقتی صحبت از حق خواهی می شود همه از بیمارستان 260 تختی ستاره خلیج فارس حرف می زنند مگر چقدر قرار است هزینه شود برای این بیمارستان، واقعا ناراحت می شوم که با وجود تمام این صنایع و بنگاه های صنعتی زمانی که شهروندی از بیکاری گلایه می کند و از من کار می خواهد و آن وقت به جای اشتغالزایی برای نیروی بومی نیرو از خارج استان استخدام می کنند.

این عضو شورای شهر در ادامه به سایر معضلات شهری پرداخت و گفت: همه ما به عنوان شهروندان بندرعباس به دلیل گرم بودن مجبور به استفاده از خودرو برای تردد در سطح شهر حتی در مسیر های کوتاه هستیم،  متاسفانه پارکینگ مناسبی برای این حجم از اتومبیل در سطح شهر طراحی نشده است که مسئله باعث شده تا شهروندان مجبور به پارک نامناسب در سطح شهر به ویژه خیابان‌های پرتردد شوند که نمونه بارز آن را می‌توانید در شهر نمایش و برق مشاهده کنید.

وی گفت: این مسائل باعث شده تا هر ساله شهروندان مبالغ هنگفتی را جریمه پرداخت کنند که در این میان  ۷۰ درصد این جریمه ها باید به شهرداری پرداخت شود تا در انتها با استفاده از این عایدات شهرداری بتواند اقدام به ساخت پارکینگ کند.

عضو شورای شهر بندرعباس در پایان با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تاثیرات مخرب آن بر کسب و کار و اقتصاد اقشار جامعه، خاطر نشان کرد: متاسفانه اوضاعی پیش آمده که معشیت تمام مردم جامعه تحت تاثیر قرار گرفته است در این میان می توان از صنف رستوران داران به عنوان یک نمونه بارز نام برد که با شیوع بیماری کرونا بیکار شده اند باید چاره ای برای این عزیزان اندیشید.

آموزش و پرورش بیمارستان شورای شهر شهرداری نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر