کد خبر: 952123 A

عضو شورای شهر بندر عباس:

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: با وجود اینکه تعداد زنان تحصیل کرده در بندرعباس کم نیست و این شهر به عنوان قطب اقتصاد کشور شناخته شده است، متاسفانه شاهد این مسئله هستیم که بانوان سهم بسیار ناچیزی در اشتغال دارند.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، فرزانه آرامش با اشاره به وضعیت نامناسب معیشت مردم این شهرستان بیان کرد: بر کسی پوشیده نیست که بندرعباس قطب اقتصادی کشور است اما با این حال ‌متاسفانه شاهد این هستیم که خانواده هایی با اوضاع معیشتی بسیار نامناسب در این شهر زندگی می کنند که این مسئله باعث بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد شده است.

وی ادامه داد: مسئله اشتغال زنان نیز یکی از مسائلی است که کمتر به آن پرداخته شده است که نیاز به توجه ویژه دارد، ‌زنان سرپرست خانواری وجود دارند که قادر به تامین هزینه های زندگی نیستند، چرا باید در این شهر که دروازه اقتصاد کشور است چنین مواردی وجود داشته باشد.

نائب رئیس شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: اشتغال زنان  باید بیشتر مورد پیگیری قرار گیرد چرا که زنان تحصیل کرده زیادی هستند که بار علمی فراوانی دارند اما ‌متاسفانه از توانایی، دانش و تخصص آن ها استفاده ای نمی‌شود و هنوز جایگاه این زنان مشخص نشده است علاوه بر این مسائل باید از ‌امنیت زنان در جامعه حراست به عمل آوریم زیرا که با افزایش فساد اخلاقی در جامعه روز به روز  به امنیت زنان خدشه بیشتری وارد می شود.

وی خاطرنشان کرد: ما باید در پی افزایش سطح امنیت جامعه باشیم، بندرعباس یک شهر بیمار است و تا زمانیکه علاج نشود معضلات و مشکلات به قوت خود باقی خواهند ماند. دستگاه ها و ارگان ها با هم مشکل دارند، یک دست صدا ندارد و به تنهایی نمی‌توان کاری کرد، مشکلات شهر با وضعیت کرونا بیشتر شده و برخی حتی در تامین مایحتاج روزانه خود با چالش رو به رو هستند.

اشتغال اشتغال زنان اقتصاد کشور زنان شورای شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر