کد خبر: 952113 A

عضو شورای شهر بندرعباس:

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: متاسفانه دستگاه ها و ارگان‌ها از انجام اموراتی که برای مردم مشکل اساسی ایجاد کرده شانه خالی کرده و بین یکدیگر پاسکاری می کنند.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، جواد بلارک در دیدار اعضای شورا با امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه این روزها بحث شورا و انتظارات مردم از شورا داغ است اما برخی تصورات و انتظارات که مردم دارند از اختیارات شورا خارج است،  اظهار کرد: بطور مثال در خصوص مشکلات بافت فرسوده بارها با استاندار جلسه برگزار شد، برای حل مشکل بافت فرسوده نیاز است که اداره مسکن و شهرسازی ورود کند، صنعت با مردم همکاری کند و همچنین دیگر ارگان ها پای کار بیایند ‌و برای تمام شهر تصمیم بگیرند.

وی افزود: متاسفانه ارگان ها کارها و وظایف را پاسکاری می‌کنند در خصوص فاضلاب و خورها آب و فاضلاب می گوید وظیفه ما این است تصفیه کنیم بعد از تصفیه مسئولیتی متوجه ما نیست، نه شهرداری و‌ نه آب منطقه ای هیچ کدام مسئولیت را بر عهده نمی گیرند پس مسئولیت اینکه فاضلاب به دریا وارد می شود بر عهده کیست؟

وی ادامه داد: شورا تخفیف خوبی برای بافت فرسوده داده است مسکن نیز در این راستا همکاری لازم را داشته باشد،همچنین برای گرفتن سند محلات قدیمی و بافت فرسوده و سهل تر گرفتن جهت هزینه زمین از مردم را درنظر داشته باشند.

بلارک خاطرنشان کرد: هماهنگی بین دستگاه ها وجود ندارد و این یک معضل است بطور مثال نیروی انتظامی هنگامی که مشکلی پیش می آید نیاز است تا با شهرداری همکاری کند، نیروی انتظامی در کنار کمک شهرداری  می تواند به رسالت اصلی عمل کند انتظارات و همکاری ها باید بر اساس چهار چوب و ضوابط و نه بیش از حد و غیر اخلاقی باشد.

آب و فاضلاب شورای شهر شهرداری مشکلات منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر