کد خبر: 952110 A

معاون استاندار سمنان مطرح کرد:

معاون استاندار سمنان گفت: ایمن سازی مدارس با توجه به سبک معماری و زیباسازی محیط تحصیل در میزان یادگیری نسل آینده کشور موثر است.

به گزارش ایلنا، فاطمه منصوری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان روز دوشنبه ۲۰ مرداد در بازدید از اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: اداره کل نوسازی مدارس با نسل آینده ساز جامعه سر و کار دارد و فضاهای آموزشی نیز تاثیر مثبت بر انگیزه و در نتیجه یادگیری دانش آموزان دارد که لازم است علاوه بر مقاوم و ایمن سازی فضا به سبک معماری، آراستگی فضا و خصوصا ایجاد بستر فیزیکی برای انجام کارهای گروهی توجه شود که جنبه پرورشی نیز دارد.

وی همچنین بر ضرورت به روز رسانی تجهیزات و بهره گیری از فناوری‌های نو در امر آموزش تاکید کرد و اذعان داشت : این اداره کل در بحث جلب مشارکت های خیرین در امر مدرسه سازی و نوسازی مدارس و در راستای برنامه ها و اهداف دولت و نظام اداری توانسته الگوی مناسبی برای مشارکت و رویکردهای مبتنی بر مردم در جهت بهبود خدمت رسانی بردارد.

معاون استاندار سمنان در ادامه به پویش آجر به آجر اشاره و ضمن تایید اصل و اساس این طرح و مشارکت در امر خیر مدرسه سازی، گفت: این طرح با قید فرهنگ سازی و اختیاری بودن و با رویکرد جلب مشارکت عمومی مردم به دور از اجبار و موارد مشروط، می تواند در راستای ترویج امر خیر مدرسه سازی موفق عمل کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به محدودیت های مالی و منابع درآمدی استان اشاره کرد و افزود: در بحث شناسایی و فروش اموال مازاد دستگاه های اجرایی استان جلسات به صورت مستمر با نظر شخص استاندار سمنان در حال برگزاری است و معتقدیم مولد سازی بهترین راه است اما در برخی موارد و به واسطه محدودیت ها می توان با فروش این اموال به عنوان روشی مناسب و در کوتاه ترین زمان، به نتیجه مطلوب دست یافت.

معاون استاندار سمنان در پایان ضمن بیان این مطلب که فراهم کردن زیرساخت های لازم برای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد از ضروریات است، تاکید کرد: فروش اموال منقول و غیر منقول مازاد دستگاه های اجرایی استان می‌تواند با تزریق منابع مالی مناسب در سیستم درآمدی و اعتباری اداری استان، راه برون رفت از مشکلات و محدودیت های مالی و درآمدی ایجاد شده در بین دستگاه های اجرایی استان باشد.

معاون توسعه مدیریت استانداری سمنان مقاوم سازی مدارس معماری مکان آموزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر