کد خبر: 952073 A

رئیس کل دادگستری استان در بازدید از خبرگزاری ایلنا:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا حکم قانونی داشته و لازم الاجرا است و متخلفین به هیات های نظارت معرفی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حجت الاسلام نورالله قدرتی روز دوشنبه در بازدید از خبرگزاری ایلنا مرکز قزوین با بیان این مطلب گفت: عده ای از افراد با ادعای حمایت از تجمعات مذهبی مطالبی را بیان می‌کنند که می توانند منجر به پیامدهای بهداشتی خطرناکی برای جامعه شود در صورتی که همه ما طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و مصوبات ستاد کرونا مکلف به اجرای قانون هستیم به شدت مراقب اجرای دقیق پروتکل‌های ستاد کرونا خواهیم بود.

وی اجرای مصوبات ستاد کرونا برای همه الزامی است و در صورت محرز شدن تخلف نهادها و مجموعه‌های دولتی و خصوصی ضمن معرفی متخلفین به هیات نظارت با آنها برخورد قانونی می شود.

قدرتی همچنین با اشاره به برگزاری غیر قانونی مراسم عروسی در برخی باغ تالارهای اطراف شهرها خاطرنشان کرد: چنانچه هر فرد یا افرادی در این تجمعات حضور یافته و مبتلا شوند؛ در صورت اعلام خسارت  مسئولان صادر کننده مجوز ؛ مسئول تبعات آن خواهند بود.

رئیس کل  دادگستری استان قزوین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شباهت های رسالت خبرنگاران و انبیا الهی گفت: رعایت امانت، تعهد، صداقت، صبر و وجدان بیدار از خصایص بارز انبیا الهی به عنوان اولین پیام رسان بشری است و این ویژیگی ها در اهالی رسانه های متعد و انقلابی مشهود است.

وی افزود: خبرنگار زبان گویا و چشم بینای جامعه است که می‌تواند با رصد دقیق و بیان صادقانه  مشکلات و کاستی ها ضمن  ایجاد نگاه اصلاح گرایانه به جامعه به تحقق عدالت اجتماعی کمک کند.

قدرتی ضمن توصیه به رسانه ها نسبت به عدم پیگیری مسایل کم اهمیت و پیش پا افتاده  با کنش‌های سیاسی گفت: این موضوع موجب فرصت‌سوزی از مردم و نسل جوان و تغییر ذائقه مردم به سمت موضوعات کم اهمیت و دلسردی جامعه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: رسانه باید به نمایندگی از افکار عمومی، مطالبه گر شفافیت و مبارزه با فساد باشد ولی  بی‌شک رسیدن به چنین جایگاهی مستلزم بصیرت و اطلاعات کافی و رعایت قانون و شرع با توجه به مصالح عالیه نظام و کشور است.

رئیس کل دادگستری استان  تصریح کرد: نشر هر خبری  که نشانه ای از  تعارض، تشنج  و عدم وحدت در فضای عمومی جامعه را داشته باشد از هر مقامی که  مطرح شود، حرام است.  

وی با اشاره به جامعه بزرگ کارگری استان گفت: با توجه به مشکلات متعدد جامعه کارگری در شرایط پیش رو که کرونا و تحریم همزمان بر فضای جامعه حاکم است کار رسانه برای ارائه تصویر دقیق و مطابق با مصالح نظام دقیق و دشوارتر است و بصیرت بیشتری را می طلبد.

حجم ویدئو: 85.28M | زمان ویدئو: 00:08:47
استان قزوین جامعه دولتی و خصوصی رسانه دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر