کد خبر: 951393 A

با وجود مشکلات اجرایی انجام شد؛

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان گفت: فاز نخست باغ موزه دفاع مقدس گیلان تا فروردین ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایلنا از رشت، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه ساخت باغ موزه دفاع مقدس استان بیش از ۱۸ سال است که در دستور کار قرار دارد گفت: تهیه نشدن زمین ، مشکل اصلی ساخت این باغ موزه بود که با رفع این مشکل ، از پارسال کار ساخت باغ موزه دفاع مقدس گیلان آغاز شده است و فاز نخست آن بیش از ۴۰ درصد پیشرفت دارد.

سرهنگ حسین مصطفی پور با بیان اینکه این باغ موزه از ردیف بودجه ملی برخوردار نیست و باید از اعتبارات استانی استفاده کند، افزود: با رایزنی‌های انجام شده، حالا پیمانکار روی پروژه کار می‌کند و روند اجرا هم خوب است. 

وی با اشاره به اینکه باغ موزه دفاع مقدس گیلان در سه فاز ساخته می شود، گفت : بر اساس برآوردهای اولیه، برای تکمیل هر سه فاز این موزه ، ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در صورت تامین به موقع اعتبار، هر سه فاز این باغ موزه تا سال ۱۴۰۳ به بهره برداری می رسد. 

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس همچنین  به چهلمین سالگرد دفاع مقدس هم اشاره کرد و گفت : برای پاسداشت ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی  که امسال با شعار «ما قوی هستیم » برگزار می شود ویژه برنامه هایی از جمله تجلیل ازیک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس ادارات در نظر گرفته شده است 

امروز  به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از ۴  کتاب ِ ترنم باران ، تفنگ چوبی ، فرمانده دلها و زینب های خط مقدم و هم چنین ۹ عنوان کتاب صوتی حوزه دفاع مقدس رونمایی شد .

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بودجه زمین باغ موزه دفاع مقدس مصطفی پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر