کد خبر: 951251 A

در راه خدمت رسانی به بیماران کرونایی؛

چهارمین پزشک مدافع سلامت در تبریز و اولین پزشک بیمارستان امام علی (ع) ارتش تبریز بر اثر ابتلا به کرونا به شهادت رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دکتر مرضیه روشندل، فوق تخصص کودکان و نوزادان که پزشک بیمارستان امام‌ علی (ع) اداره بهداشت، امداد و درمان نزاجا در تبریز بود که روز شنبه، هجدهم مرداد ماه پس از چند روز مبارزه با بیماری کووید ۱۹ در راه خدمت به هموطنانش در خط مبارزه با کرونا جانش را از دست داد.

پیش از این سه پزشک و ۲ پرستار جامعه درمانی آذربایجان شرقی بر اثر ابتلا به کرونا شهید راه خدمت شده بودند.

دکتر وحید یحیوی، فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تبریز و اهل این شهر، نخستین شهید مدافع سلامت آذربایجان شرقی بود که سیزدهم فروردین امسال در بجنورد شهید شد.

همچنین دکتر میر عباس هاشمی، متخصص بیهوشی و مراقبت‌های ویژه و رئیس بیمارستان شهید مدنی شهرستان آذرشهر ۱۶ فروردین ماه امسال در راه کمک به بیماران مبتلا به کرونا، آسمانی شد.

دکتر مهران عبداللهی نامی سومین پزشک شهید مدافع سلامت آذربایجان‌شرقی و از پزشکان تبریز، ۲۹ تیر ماه امسال به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست.

حدود یک ماه پیش نیز یکی از پرستاران بیمارستان شهید مدنی تبریز پس از ۴۰ روز تحمل بیماری، بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد و اخیرا کادر درمانی بیمارستان امام رضا ع نیز بر اثر ابتلا به این بیماری شهید شد.

خبرگزاری ایلنا در آذربایجان شرقی، شهادت دکتر مرضیه روشندل را به کادر درمانی استان و خانواده محترم آن مرحومه تسلیت عرض کرده و برای ایشان از درگاه خداوند متعال مغفرت و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارد. روحش شاد...

آذربایجان شرقی بیمارستان پزشک خدمت رسانی سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر