کد خبر: 950761 A

مهدوی دامغانی خبر داد:

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری مشهد گفت: رعایت محدودیت‌ها نقش مهمی در شیب نزولی فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در این شهر داشته است.

به گزارش ایلنا از مشهد، حجت‌الاسلام حسین مهدوی دامغانی مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری مشهد گفت: طبق مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، آرامستان‌ها از ۲۳ تیر ماه امسال دوباره بسته شدند و مراسم دفن با تعداد محدودی از بستگان انجام می‌شود اما برخی شهروندان در مقابل بسته شدن آرامستان‌ها مقاومت می‌کنند و با درگیر شدن با نیروهای انتظامات فشار کار را مضاعف می‌کند.

وی افزود: روزی نیست که نیروهای انتظامات دچار برخورد فیزیکی با شهروندان نشوند لذا از شهروندان می‌خواهیم برای حفظ سلامت خود و سایرین از مراجعه به آرامستان‌ها خودداری کنند تا با رعایت محدودیت‌ها و مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا، زنجیره شیوع این ویروس قطع شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری مشهد ادامه داد: اجرای محدودیت‌ها از ۲۳ تیرماه، نتایج مثبتی داشته و شیب تعداد فوت شدگان ناشی از بیماری کرونا در این شهر نزولی شده ‌است.

مهدوی دامغانی بیان کرد: عملیات غسل و کفن فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا از ابتدای شیوع این ویروس در بهشت رضوان انجام می‌شود و برای تسریع در روند کار شهروندان، سردخانه و سالن‌های غسل این آرامستان تجهیز و تقویت شده‌ است.

سلامت شهرداری مرگ مشهد ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر