کد خبر: 950621 A

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان اصفهان گفت: کنار گذر شرق اصفهان که به طول ۱۰۰ کیلومتر کریدور شمال به جنوب را تشکیل می‌دهد و حدود یک ساعت و ۳۰ دقیقه ترافیک را کاهش می‌دهد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، محمد اسلامی در مراسم شروع عملیات آسفالت باند دوم محور اردستان به اصفهان اظهار کرد: محور میان اردستان و اصفهان دارای نقاط حادثه خیز زیادی بود که به لحاظ ایمن کردن باید کار اساسی روی آن انجام می‌شد.

وی افزود: کیلومتر ۲۳ تا ۴۰ این جاده که زیرسازی آن انجام شده پنج کیلومتر طول مسیر را کم می‌کند و تعداد زیادی قوس‌های خطرناک را نیز در این مسیر حذف می‌کند.

اسلامی تصریح کرد: با برآوردی که انجام شده است سالیانه مبلغ حداقل ۱۵ هزار میلیارد تومان در بزرگراه‌های کشور هزینه می‌شود که با توجه به تورم‌های موجود و به روز رسانی، این تورم‌ها متفاوت خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۸۰ هزار میلیارد تومان حجم قرارداد کار در حال انجام داریم.

وی‌تاکید کرد: در سال گذشته نتوانستیم بخش زیادی از مطالبات‌پیمانکاران را تسویه‌کنیم و حجم بدهکاری‌های‌مان به پیمانکاران نزدیک به ۱۸ هزار میلیارد تومان است.

اسلامی تصریح کرد: کنار گذر شرق اصفهان که به طول ۱۰۰ کیلومتر کریدور شمال به جنوب را تشکیل می‌دهد و حدود یک ساعت و ۳۰ دقیقه ترافیک را کاهش می‌دهد، ۶۴ کیلومتر آن تا دو هفته آینده به شکل ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد و ۳۶ کیلومتر آن هم تا خردادماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر راه و شهرسازی از افتتاح ۵۱۸ کیلومتر بزرگراه تا پایان دولت،خبر داد و گفت: دو هزار و ۴۳۰ کیلومتر آزادراه در حال حاضر در کشور ایجاد شده که قصد داریم ۵۱۸ کیلومتر آن را تا پایان دولت افتتاح کنیم.

وی ادامه داد: حدود هشت هزار کیلومتر روکش آسفالت، ترمیم و بهبود راه‌های کشور را هدف گذاری کرده ایم که از خرداد سال جاری بیش از شش هزار کیلومتر آن توسط یک هزار و ۵۰۰ اکیپ آسفالت که در سطح کشور فعال هستند انجام شده است.

اصفهان وزیر راه و شهرسازی وزیر راه شهرسازی کنارگذر شرق اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر