کد خبر: 950620 A

مدیر کل کمیته امداد امام (ره) استان کرمانشاه:

مدیر کل کمیته امداد امام (ره) استان کرمانشاه از جمع‌آوری ۹ میلیارد و هشتصد هزار تومانی نذورات مردم کرمانشاه در عید قربان خبر داد.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، نشست خبری محسن رخصی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) و تجلیل از اصحاب رسانه استان به مناسبت روز خبرنگار در سالن همایش‌های این نهاد برگزار شد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان کرمانشاه با اشاره به عید سعید غدیر خم و  آغاز دهه ولایت این ایام را روزهای فرخنده ای خواند که با کمک رسانی مردم خیر استان به نیازمندان شاهد دو چندان شدن معنویات آن خواهیم بود

وی افزود مردم خیر استان در روز عید سعید قربان ۹ میلیارد و هشتصد هزار تومان نذورات قربانی خود را در اختیار کمیته امداد امام استان قرار دادند تا بین نیازمندان تقسیم شود 

رخصی شرایط امروز جامعه را برای بسیاری از اقشار سخت و طاقت فرسا خواند و گفت : با توجه به تحریم های ظالمانه آمریکا و شرایط اقتصادی که بر اثر این تحریم‌ها بر مردم ایران تحمیل شده است و همچنین تعطیل شدن بسیاری از کسب و کارها بر اثر بیماری کرونا مردم نیازمند بیش از پیش به یاری هموطنان خیر خود نیاز دارند.

وی تصریح کرد در همین راستا و با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر تشکیل پویش همدلی بسیاری از مردم استان نیز مانند سایر مردم کشور کمک های خود را در اختیار نهادهای انقلابی گذاشتند تا بین مستعضفان واقعی تقسیم شود و این امر خداپسندانه طی چند مرحله تحت عنوان پویش همدلی شامل بسته های معیشتی و سبدهای غذایی و همچنین غذای گرم در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

رخصی ضمن اشاره به موضوع ذکات گفت ، مردم مومن استان که همواره ذکات خود را پرداخت می کنند امسال با توجه به شرایط موجود در این امر خداپسندانه مشارکت بیشتری داشتند و کمیته امداد استان که بعنوان دبیر خانه شورای ذکات فعالیت می کنند با همراهی دیگر اعضا ذکات فطره را جمع آوری و در بین نیازمندان تقسیم کرد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان کرمانشاه فعالیت بیش از ۵۰ آشپزخانه این نهاد را در سطح استان یکی دیگر از خدمات کمیته امداد به نیازمندان دانست و افزود در ایام رمضان امسال نیز مانند سنوات گذشته آشپزخانه های کمیته امداد به پخت غذای گرم و توزیع در بین نیازمندان پرداختند که بیش از ۲۵۰ هزار پرس غذا توسط این نهاد تقسیم شد.

آغاز توزیع بسته های معیشتی در دهه ولایت

رخصی در ادامه صحبتهایش توزیع بیش از ۸۰ هزار بسته معیشتی شامل یک کیسه برنج ، دو عدد روغن و دوعدد مرغ را از برنامه های پیش روی این نهاد در دهه ولایت خواند و تصریح کرد با کمک های جمع آوری شده در هفته های جاری مبالغ ۲۵۰ هزار تومانی در اختیار مددجویان کمیته امداد قرار گرفت و در ادامه همین روند نیز از ۱۸ مرداد ماه تا ۳۱ مرداد بسته های معیشتی در بین بیش از ۸۰ هزار نفر از نیازمندان تقسیم خواهد شد.

رخصی در پایان از افزایش آشپزخانه های کمیته امداد امام خمینی خبر داد و افزود : در محرم امسال بنا داریم تعداد آشپزخانه های استان را به نیت شهدای دشت کربلا به ۷۲ آشپزخانه برسانیم تا بتوانیم به نیازمندان بیشتری خدمات رسانی کنیم.

در پایان این مراسم از خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه استان با اهدا هدیه و لوح سپاس تقدیر بعمل آمد.

کمیته امداد امام خمینی عید قربان استان کرمانشاه نذورات مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر