کد خبر: 950558 A

به رغم برگزار نشدن مراسم؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به عدم برگزاری مراسم روز خبرنگار در این استان به دلیل شیوع کرونا ، گفت: از تلاش خبرنگاران فعال گیلان قطعا تقدیر خواهد شد.

به گزارش ایلنا از رشت،فیروز فاضلی ضمن تبریک فرا رسیدن ۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار به همه فعالان عرصه خبر و رسانه استان گیلان، اظهار کرد: قطعاً خبرنگاران و رسانه را می‌توان یکی از رکن‌های مهم توسعه هر جامعه‌ای برشمرد.

وی به نقش خبرنگاران در روشنگری، انتقال صحیح اخبار، آگاهی بخشی به جامعه و هدایت افکار عمومی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه استان گیلان در حوزه خبر و رسانه ظرفیت‌های خوبی داشته و در تمام ایام از این پتانسیل برای آگاهی بخشی به جامعه استفاده می‌کند.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه به شیوع ویروس کرونا اشاره و با بیان اینکه این استان از همان ابتدا یکی از دو استان درگیر با این مهمان ناخوانده بود، افزود: خوشبختانه با همراهی و همکاری اصحاب رسانه گیلان که بسیاری از آنها در این ایام برای تهیه خبر و گزارش و اطلاع رسانی درست به مردم با حضور در مراکز درمانی جان خود را به خطر انداختند موفق شدیم فضای رسانه‌ای و مجازی استان را به خوبی مدیریت کرده و ایجاد امید، نشاط و آرامش گیلان گام مؤثری برداریم.
 
فاضلی ادامه داد: روز دوشنبه هفته جاری در جلسه‌ای با حضور مجمع نمایندگان، استاندار گیلان به منظور بررسی مشکلات و مسائل حوزه فرهنگ و هنر استان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، از ایشان برای حمایت ویژه از خبرنگاران گیلانی قول مساعد گرفته شد.
 
وی تصریح کرد: در این جلسه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به معاونت مطبوعاتی این وزارتخانه دستور پرداخت مبلغی به عنوان کمک و تقدیر از تلاش‌های خبرنگاران گیلانی دادند.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان همچنین به برنامه‌های حمایتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از خبرنگاران و فعالان فضای رسانه‌ای استان اشاره و تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی امسال همایش تجلیل از خبرنگاران گیلانی برگزار نخواهد شد.
 
وی با تأکید بر اینکه عدم برگزاری مراسم به منزله این نبوده که از تلاش‌های یک ساله اصحاب رسانه گیلان تقدیر نخواهد شد، گفت: هر ساله جمعی از خبرنگاران فعال گیلانی در همایشی تجلیل می‌شدند که هدیه در نظر گرفته شده در این مراسم به قوت خود باقی بوده و مقدمات واریز آن در حال انجام است.
 
فاضلی در ادامه به دیدار تعدادی از اعضای خانه مطبوعات استان گیلان با استاندار نیز اشاره و ضمن قدردانی از حمایت‌های استاندار گیلان، اظهار کرد: در این دیدار زارع بر تأمین اعتبار برای پرداخت بیمه تکمیلی خبرنگاران گیلان و همچنین تسویه بدهی مالیاتی خانه مطبوعات استان تأکید کرد.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جامعه فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مطبوعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر