کد خبر: 950535 A

در آستانه روز خبرنگار تشریح شد؛

امام جمعه دامغان در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه به تبیین و تشریح ویژگی های خبرنگاری در تراز انقلاب پرداخت و گفت: خبرنگار انقلابی باید از شرایط کشور مطلع باشد و بدون غرض و مرض نسبت به انتشار اخبار اقدام کند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینیان گفت: کار خبرنگار، انعکاس رخدادهایی است که قابلیت تبدیل شدن به خبر و اطلاع رسانی به جامعه دارد.

وی با بیان اینکه حرفه خبرنگاری، با خبر سر و کار دارد و خبرنگار آن را به شیوه­ های گوناگون به مخاطبان خود می­ رساند یادآور شد: لازمه خبرنگار خلاق بودن، داشتن علم و دانش، تجربه و جسارت است تا در کنار آن با سرعت، دقت و صحت به عنوان سه اصل مهم کار خبری بتواند موفق عمل کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دامغان گفت: همان طور که پیامبران ما از طریق وحی توانستند جامعه را از جریان تاریکی و گمراهی مطلع سازند، خبرنگاران متعهد نیز با صدا و تصویر خبری و قلم و کاغذشان مردم جامعه را از پیرامون شان آگاه می کنند.

امام جمعه دامغان بیان کرد: یکی از خصایص خبرنگاران فداکاری در خدمت است که با استفاده از این خصیصه در راستای بیان مشکلات مردم سبب می شود به مسئولان حرکت ببخشد.

وی به ویراستاری به عنوان یکی از اصول مهم در حرفه خبرنگاری اشاره کرد و اظهار داشت: حساسیت در حرفه خبرنگاری به حدی است که ممکن است موجب تحول یا تشنج یک جامعه شود.

سید محمد حسینیان به تامین امنیت شغلی خبرنگاران تاکید کرد و ادامه داد: وظیفه دولتمردان و مدیران جامعه است که در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات مربوط به خبرنگاران اقدام نمایند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دامغان ضمن بیان انقلابی بودن به عنوان ویژگی بارز خبرنگاران تصریح کرد: در تهیه برخی از گزارشات و اخبار، فاش نکردن نام افراد و منبع از جمله مواردی است که همواره باید مد نظر خبرنگاران قرار گیرد.

روز خبرنگار امام جمعه دامغان بایسته های خبرنگاری در تراز انقلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر