کد خبر: 950512 A

جواد بلندی خبر داد:

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت حیدریه با اعزام تیم های کنترلی و نظارتی روند اجرای طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی را در کارگاه های مجاز حوزه عملیاتی این منطقه مورد پایش قرار داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، جواد بلندی در این باره گفت: تاکنون تعداد ۵۰۰ متقاضی درخواست خود را در سامانه ثبت کرده اند که از این تعداد ۶۴ نفر از طریق دو کارگاه مجاز فعال در حوزه منطقه موفق به دوگانه سوز کردن خودرو بصورت رایگان شده اند.

بلندی مدیر منطقه تربت حیدریه با بیان اینکه مصوبه شورای اقتصاد، تبدیل یارانه‌ای خودروها به گازسوز برای خودروهای عمومی به صورت رایگان است و تاکسی ها و انواع وانت‌ها با هر نوع پلاک شخصی غیر شخصی شامل می شود، هدف ازمشارکت وزرات نفت در احداث و توسعه جایگاه های سی ان جی را ترویج فرهنگ استفاده از گاز طبیعی به عنوان سوخت پاک و کمک به اقتصاد کشور وخانواده دانست و افزود: اکنون با اجرای این طرح زیرساخت ها در گام دوم توسعه خدمات با اجرای طرح رایگان دوگانه سوز نمودن خودروهای عمومی در دستور کار قرار گرفته است .

بلندی به نقل از مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: فاز دوم طرح تبدیل یارانه‌ای خودروها به گازسوز، خودروهای مسافربر شخصی را تحت پوشش قرار می‌دهد که طبق برآوردهای صورت گرفته استارت کار از ماه‌های آینده آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در فاز اول اجرای این طرح هستیم و با پیشرفت کار فاز دوم را نیز شروع خواهیم کرد، گفت: فاز دوم خودروهای مسافربر شخصی هستند که شامل اسنپ، تپسی و آژانس‌هایی که تحت کنترل و نظارت وزارت کشور و یا شهرداری‌ها هستند، می‌شود. در واقع دو فاز برای این طرح در نظر گرفته شده که شامل خودروهای عمومی و مسافربرهای شخصی است.

 ۳ شهرستان کاشمر کوهسرخ خلیل اباد نیز جزء حوزه استحفاظی شرکت ملی پخش فرآوردههای نفتی تربت حیدریه هستند.

تاکسی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کنترل و نظارت نفت گاز طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر