کد خبر: 950501 A

در قالب پویش ملی تولید تداوم امید انجام شد؛

با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی خیام شهرستان زبرخان سه طرح تولیدی در قالب پویش ملی تولید تداوم امید به بهره‌برداری رسید.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از نیشابور، حسین مدرس خیابانی با بیان اینکه با آغاز بهره‌برداری از این طرح‌های تولیدی زمینه اشتغال مستقیم برای حدود ۶۰۰ نفر فراهم شده است، گفت: باعث افتخار است که شب میلاد غدیر مهمان نیشابور شهر صنعتی و شهر خیام هستیم، به نظر می رسد در سال جهش تولید واحدهای تولیدی به تناسب افزایش ارقام تولید و هم در کنار افزایش تولید در حال اجرای طرح‌های توسعه هستند ضمن اینکه طرح‌های جدیدی در شهرک های صنعتی سطح کشور در حال کلید خوردن است. 

وی افزود: به نظر بنده این فرصت تحریم به نحو احسنت در واحدهای تولیدی در حال اجرا است که در همین شهرک صنعتی خیام بسیاری از واحدهای صنعتی که تعطیل و غیر فعال بودند، مجددا راه اندازی شده اند. 

وی با بیان اینکه سیاست و رویکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش تولید و حمایت در حوزه و زمینه مواد اولیه و تخصیص ارز به کارخانجات می‌شود و امیدواریم بتوانیم ارقام جهش تولید را محقق کنیم، خاطر نشان کرد: امروز تولید با سرعت در حال حرکت است بدون توجه به تحریم های آمریکا، تولید کشور در مدار شتابی قرار گرفته و تصور می‌شود که دور از حد انتظار ما واحدهای صنعتی فعال‌تر از قبل فعالیت  داشته باشند. 

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: استان خراسان رضوی و شهرستان نیشابور یکی از قطب های مهم جهش تولید، تحقق و افزایش تولید می باشد که باید کمک کرد با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و همکاری همه دستگاه‌ها هرچه موفق تر در این راستا پیش رویم. 

مدرس خیابانی اعلام کرد: برنامه داریم تا تولید کنندگان شناسنامه دار، تولید کنندگان معتبر بزرگ و صادرکنندگان برتر کشور در قالب یک خط ویژه مواد اولیه را تخصیص دهیم و بازگشت مالیات ارزش افزوده سرعت پیدا کند و ترخیص کالاها از گمرک سهولت بیشتری پیدا کند. 

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اکنون از این فرصت استفاده میکنم و دستوری که رئیس جمهور در ستاد اقتصادی دادند را اعلام می‌کنم که هیچ مواد اولیه و ماشین آلاتی در گمرکات نمانند و اکنون اعلام می‌کنم کسانی که مواد اولیه و ماشین‌آلات شان در گمرکات کشور ماند به وزارت صمت مراجعه کنند و در قالب فهرست هایی که اولویت بندی می‌شوند به بانک مرکزی و گمرک جمهوری اسلامی مراجعه کرده تا هیچ مواد اولیه و ماشین آلاتی در گمرک معطل نماند تا واحدهای تولیدی به علت نداشتن مواد اولیه و ماشین آلات، تولید شان کند یا متوقف نشود.

مدرس خیابانی افزود: از ابتدای امسال ۴۳۰ واحد صنعتی مستقر در واحدهای صنعتی احیا شده است و بیانگر این است که همه در حال تلاش هستند و می‌خواهند تولید را به جایگاه اصلی خود بازگردانند. 

وی ضمن تبریک روز خبرنگار با بیان اینکه جنگ اقتصادی یک جنگ رسانه‌ای هم در کنارش دارد، گفت: جنگ رسانه‌ای رزمنده می‌خواهد که شما خبرنگاران هم رزمندگان رسانه هستید و با تلاشی که می‌کنید این موفقیت ها را به گوش مردم می‌رسانید زیرا امروز مردم بیش از هر چیز دیگری به امید نیاز دارند. 

وی خاطرنشان کرد: خبرنگاران هم به عنوان معتمدین مردم و رسانه ملی هستند که نقطه اطلاع و اعتماد رسانه ملی است همان‌طور که می‌دانیم رسانه ملی برای تحقق جهش تولید در کشور فوق‌العاده نقش موثری دارد. 

وی با بیان اینکه در تولیدات کشور خودباوری و خود اتکایی در محصول دیده می‌شود، تاکید کرد: مطمئن باشید نخواهیم گذاشت خواب دشمنان تعبیر شود و به خواسته هایشان برسند، همچنین مطمئن‌ترین مسیر عبور از تحریم و حتی بیماری‌کرونا بخش تولید و حمایت از تولیدات کشور است، همه از جمله دولت، حاکمیت، نهادها، مردم، مجلس همه در کنار هم هستند تا با یک انسجام ملی نگذارند که دشمن به خواسته‌هایش برسد. 

وی اعلام کرد: در کشور طرح های مهم تولیدی، صنعتی و لجستیکی بالغ بر ٢٠٠ طرح است که ۱۷۰ هزار میلیارد تومان در قالب یک پویش در حال افتتاح است. 

مدرس خیابانی عنوان کرد: کارخانه نخ ریسی شهرک صنعتی خیام از سال ۱۳۱۶ در حال فعالیت است که اکنون با مشارکت آستان قدس رضوی و بخش خصوصی، تولید چادر مشکی در شهرک صنعتی افتتاح می شود با توجه به اینکه چادر مشکی از اقلام گلوگاهی کشور است و ۹۰ درصد صادرات و واردات آن را در کشور داریم پس تولید چادر مشکی در کشور خودمان منطقی است که تولید و به کشورهای منطقه صادر کند.

جنگ خراسان رضوی خواب صنعت وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر