کد خبر: 950386 A

رئیس سازمان فرهنگی - ورزشی شهرداری قزوین:

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: به مناسبت سومین هفته فرهنگی قزوین، اولین جشنواره فیلم کهن شهر قزوین برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد درافشانی اظهار کرد: توجه به فرهنگ بومی و ترویج سنت‌های دینی و آیینی و حفظ و احیای آنها، ترغیب فیلمسازان و هنرمندان به ویژه نسل جوان به تولید آثار فرهنگی و هنری و معرفی و شناساندن بناهای تاریخی، آیین‌های مذهبی، رسوم و آداب کهن اجتماعی، گنجینه‌های میراثی و جاذبه‌های گردشگری قزوین از جمله رویکردهای این جشنواره است.

رئیس سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بیان کرد: جشنواره فیلم کهن شهر قزوین در قالب داستانی،مستند و پویانمایی در دو بخش موضوعی و آزاد برگزار می شود.

درافشانی اضافه کرد: در بخش موضوعی جشنواره علاقمندان می‌توانند در بخش‌های گردشگری،فرهنگ شهروندی و آداب و رسوم محلی آثار خود را تولید کنند.

وی بیان کرد:متقاضیان شرکت در این جشنواره،فیلم های تولید شده خود را حداکثر تا پنج دقیقه در قالب dvd و در قطع با فرمت‌هایMov HDV24p-25p-50i Mp4 -Full HD ارسال نمایند.

این مسئول خاطرنشان کرد: تمام آثار ارسالی پس از داوری اولیه و راه یافتن به بخش مسابقه، در فضای مجازی جشنواره بارگذاری می شوند،نفرات اول تا سوم از بین بیشترین آرای مردمی انتخاب می شود.

درافشانی در خاتمه آخرین مهلت ارسال آثار را تا 28 مرداد ماه سالجاری ذکر کرد و گفت: علاقمندان می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره: قزوین، بلوار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی (نوروزیان) جنب بوستان هشت بهشت سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین، طبقه سوم، واحد روابط عمومی ارسال یا جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 33671090 تماس حاصل کنند.

جشنواره فیلم روابط عمومی شهرداری نسل جوان مهلت ارسال آثار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر