کد خبر: 950310 A

مدیرکل ورزش و جوانان استان اعلام کرد:

مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: پویش سراسری آماده باش با هدف تقویت نقش ورزش همگانی برای مقابله با ویروس کرونا در سطح استان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، عباس علایی مقدم در اولین نشست صمیمی پویش سراسری آماده باش که در فرمانداری قزوین برگزار شد، افزود: این برنامه یکی از طرح‌های بزرگ فدراسیون ورزش‌های همگانی برای مقابله با ویروس کرونا در استان‌ها است که از امروز در قزوین آغاز شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین بر نقش کمیته‌های ورزش همگانی در افزایش سهم ورزش در سبد خانوار تاکید کرد و گفت: باید تلاش شود در شرایط عادی و در وضعیت شیوع بیماری کرونا ورزش بالاخص ورزش همگانی جایگاه مهم و اصلی را در خانواده داشته باشد.

علائی مقدم با اشاره به تاثیر ورزش بر سلامتی شهروندان، اظهار داشت: افزایش سطح فعالیت بدنی موجب ارتقای نشاط و شادابی و تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و نقش تاثیرگذاری بر پیشگیری و مقابله با بیماری‌ها از جمله ویروس کرونا دارد.

وی ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده از سوی ورزش همگانی در روزهای سخت مبارزه با ویروس کرونا گفت: باید از تمامی ظرفیت‌های ورزشکاران و مربیان استان در مقابله با کرونا استفاده شود و مسئولان این حوزه با برنامه‌های خلاقانه و نوآورانه و تبلیغات در بستر فضای مجازی، تمامی شهروندان را جامعه هدف خود قرار دهند.

علائی مقدم از اختصاص اعتبارات مناسب به ورزش همگانی در وزارت ورزش و جوانان خبر داد و گفت: اهمیت ورزش همگانی بر مسئولان امر پوشیده نیست و اعتبارات مناسبی به این حوزه تخصیص یافته که در همین راستا هزینه خواهد شد.

وی با اشاره به پویش سراسری آماده باش از همکاری و همراهی اداره کل ورزش و جوانان جهت تحقق هرچه بهتر این پویش در استان خبر داد و گفت: اداره کل در کنار مسئولان و تمامی کمیته‌ها برای اجرای این طرح و کاهش تاثیرات منفی روحی و جسمی این ویروس بر خانواده‌ها گام برمی‌دارد.

آماده باش استان قزوین ورزش و جوانان ویروس ورزش همگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر