کد خبر: 950227 A

استاندار کرمانشاه:

استاندار کرمانشاه گفت: از جامعه مطبوعات خواهش می‌کنم مدیرانی که پاسخگو نیستند را معرفی کنند تا از نمره ارزشیابی سالانه آنها کم کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز در نشستی با مدیران مسئول رسانه های استان که در استانداری کرمانشاه به مناسبت روز خبرنگار و سالروز شهادت محمود صارمی برگزار شد، اظهار داشت: از مطبوعات توقع داریم که در راستای توسعه استان مطالبه گری کنند.

وی، مهمترین معضل کرمانشاه را بیکاری دانست و گفت: ما امروز با حجم عظیمی از بیکاری انباشته شده از سال های قبل در کرمانشاه روبه رو هستیم که برای برطرف کردن آن بدون شک نیاز به سرمایه گذاری داریم؛ امروز برای ایجاد هر شغل پایدار به حداقل ۲۰۰ میلیون تومان بودجه نیاز است.

استاندار کرمانشاه با انتقاد از عملکرد برخی از رسانه ها گفت: در سال جهش تولید اعلام کردیم که برای رسیدن به توسعه و کاهش نرخ بیکاری به ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز داریم اما هیچ یک از رسانه ها ما را نقد نکرد که در این دوران بحران اقتصادی این پول را چگونه می خواهیم تامین کنیم.

بازوند همچنین به پروژه آزاد راه کرمانشاه اشاره کرد و گفت: من برای ایجاد آزاد راه کرمانشاه یک سرمایه گذار را آوردم که با بودجه ۲ هزار میلیارد تومان آن را احداث کند اما عده ای تهمت زدند و گفتند با آن سرمایه گذار ارتباط پنهانی دارم؛ این موضوع باعث شد که احداث آزاد راه به تعویق بیافتد.

وی با تاکید براینکه در عقب افتادگی کرمانشاه همه مقصر هستند، گفت: باید از خودمان بپرسیم که چقدر توانسته ایم برای جذب سرمایه گذار و مبارزه با تنگ نظری تلاش کنیم.

استاندار کرمانشاه همچنین به تهیه سریال »نون-خ» در این استان نیز اشاره کرد وبیان داشت : ساخت سریال نون خ به مدت ۱۷ روز برای جاذبه های گردشگری کرمانشاه در رسانه ملی تبلیغ کرد که ارزش مالی بسیاری داشت؛ بعد از ساخت این سریال افراد بسیاری بدون آگاهی از موضوع ما را نقد کردند و مدعی شدند که سه میلیارد تومان استانداری برای ساخت سریال هزینه کرده است، در حالی که ما فقط ۳۰۰ میلیون تومان برای هتل و استقرار تیم‌ سریال هزینه کردیم.

بازوند به حضورش در ۴۵ برنامه زنده تلویزیونی در ایام زلزله اشاره کرد و اظهارداشت: تا مرداد ۱۴۰۰ که در کرمانشاه هستم، دقیقا مثل همان روز اول کار و مطابق آن روز مطالبه گری خواهم کرد.

بازوند با اشاره به اینکه نقد غیرکارشناسی راه به جایی نمی برد، افزود:  از جامعه مطبوعات خواهش می‌کنم که مدیرانی که پاسخگو نیستند را معرفی کنند تا از نمره ارزشیابی سالانه آنها کم کنیم.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: در ۲ سال گذشته رتبه نخست فلاکت در کرمانشاه را به رتبه نهم رساندیم اما هیچ رسانه‌ای از ما نپرسید که کاهش نرخ فلاک چه معنی دارد.

بازوند ادامه داد: اگر من هم وقتی برای اشتغالزایی صرف ‌نمی‌کردم به طور قطع مثل استاندارهای قبلی مورد سوال قرار نمی‌گرفتم

وی تصریح کرد: اگر روزی مدیری در کرمانشاه جرات نکند با سرمایه گذار صحبت کند، مرگ‌ توسعه در استان فرا رسیده است؛ مدیران ما از ترس اینکه به آنها تهمت‌ نزنند، در زمینه جذب سرمایه گذاری وارد نمی‌شوند.

استاندار کرمانشاه همچنین به سرمایه گذاری ۲ هزار میلیاردی یک شرکت چینی در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: فردی یزدی به غلط نسبت به این موضوع در مقابل رییس قوه قضاییه اعتراض کرد و خواهان جلوگیری از آن شد اما رسانه های استانی نه تنها این موضوع را نقد نکردند بلکه با آن نیز هم صدا شدند.

بازوند همچنین از عملکرد رسانه ها در نشان دادن جایگاه یارمحمدخان به عنوان سردار کرمانشاهی دوران مشروطه انتقاد و عنوان کرد: از نهاد های مختلف به وزیر کشور فشار آوردند که چرا استاندار می‌خواهد برای این شخص آرامگاه بسازد؛ در آن زمان از رسانه‌ها خواستیم که در رابطه با اثبات اهمیت موضوع مقاله بنویسند اما هیچ‌کس وارد عمل نشد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به تصویب ساخت پتروشیمی دوم در اسلام آبادغرب اشاره کرد و گفت:‌ عده‌ای می‌گفتند که دولت نمی‌تواند در این زمینه سرمایه‌گذاری کند اما با حمایت‌های وزیر نفت و رایزنی‌های بسیار توانستیم سرمایه گذاری هفت هزار میلیاردی وزارت نفت در اسلام آبادغرب را تصویب کنیم.

استاندار کرمانشاه به فعالیت مرز پرویزخان در ایام شیوع بیماری کرونا نیز اشاره کرد و اظهارداشت: در حالی که تمام مرزهای کشور با کشور عراق بسته بود مرز پرویزخان به فعالیت خود ادامه داد و با رشد ۳۳ درصدی صادرات روبه رو بود.

روز خبرنگار استان کرمانشاه مدیران رسانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر