کد خبر: 950208 A

رئیس اداره میراث‌فرهنگی خبر داد:

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود از مهار آتش‌سوزی در منطقه نمونه گردشگری جنگل ابر و پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق خبر داد.

به گزارش ایلنا، حمید رضا حسنی افزود: با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت از محیط زیست شهرستان شاهرود و همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و اهالی بومی، آتش‌سوزی در این مناطق مهار شد.

وی گفت: این آتش‌سوزی‌ها در مراتع "چشمه‌مریم" و "آسیاب‌حیدر" جنگل ابر و مرتع "خانگهدار" در مرز پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق صورت گرفته بود.

حسنی افزود: یک گروه از نیروهای پناهگاه حیات‌وحش خوش ییلاق نیز برای جلوگیری احتمالی از آتش‌سوزی مجدد در منطقه حضور دارند.

وی ادامه داد: ۶ منطقه نمونه گردشگری و چهار روستای هدف گردشگری در بخش بسطام قرار دارند.

حسنی اظهار داشت: جنگل ابر شاهرود یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین جنگل‌های دنیاست که در مجاورت روستای هدف گردشگری ابر در ۴۵ کیلومتری شمال شرق شاهرود واقع شده است و به دلیل اینکه در اغلب مواقع فضای این جنگل را پوششی از ابر فرا گرفته به این نام مشهور است.این جنگل به دلیل قرار داشتن در فهرست جنگل‌های هیرکانی، در فهرست جهانی ثبت شده است.

وی بیان کرد: پناهگاه حیات وحش"خوش ییلاق" نیز در شمال شرقی شهرستان شاهرود قرار دارد. این منطقه به دلیل وجود چشم اندازهای متفاوت طبیعی و تنوع اکوسیستمی شامل جنگل، کوهستان، مرطوب خزری، دشت خشک و بیابانی تنوع زیستی ویژه و ارزشمندی دارد و از بی‌نظیرترین پناهگاه‌های حیات وحش ایران است.

شاهرود پناهگاه حیات وحش آتش سوزی جنگل ابر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر