کد خبر: 950195 A

استاندار فارس مطرح کرد:

استاندار فارس گفت: خبرنگاران جلوتر از مدیران برای پیشگیری از بیماری کرونا تلاش کردند و اطلاع رسانی آنان در پیشگیری از این بیماری اثرگذار بوده است.

به گزارش ایلنا عنایت الله رحیمی در نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، رسالت خبرنگاران را سنگین توصیف کرد و با بیان اینکه رسالت مهم خبرنگاران اطلاع رسانی صادقانه و بدون حب و بغض برای توسعه جامعه تلقی و تعریف می‌شود، افزود: برای تحقق چنین امری نیازمند یک محیط حقوقی هستیم.

وی تصریح کرد: یک روزنامه، یک خبرگزاری و یک سایت اطلاع رسانی زمانی مورد اقبال قرار می‌گیرد که اطلاع رسانی به موقع و شفاف داشته باشد و خبر را از تفسیر و دیدگاه تخصصی خود جدا کند.

استاندار فارس با بیان اینکه برخی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران و رسانه‌ها به ارائه تحلیل تمایل بیشتری دارند، افزود: این موضوع ایرادی ندارد به شرط آنکه مرز بین تفسیر و تحلیل و خبر، کاملا رعایت شود.

وی به تمرکز بر مسائل اجتماعی در رسانه‌ها،تاکید کرد و افزود: امروز رسانه‌های خارجی در تلاش برای ایجاد فضای یاس و ناامیدی هستند تا مردم را از مسیری که براساس اهداف انقلاب دنبال کرده‌اند، ناامید کنند؛ در مقابل باید رسانه‌ها و خبرنگاران داخلی با امیدآفرینی در جامعه، به دور از دروغ و مبالغه، انعکاس واقعیت‌ها را مد نظر قرار دهند.

استندار فارس عملکرد نظام و دولت در فارس طی ۴ دهه گذشته، مناسب ارزیابی کرد افزود: به عنوان مثال با بهره برداری از کارخانه آلومینیوم جنوب فارس، رتبه ایران از رتبه ١٨ به ١٤ در سطح بین‌المللی رسید و امروز فارس صادر کننده شمش آلومینیوم شده است.

وی افزود:  کارخانه کربنات سدیم نیز برای اولین بار در خاورمیانه به دست رئیس جمهور در آیین ویدئو کنفرانس افتتاح شد و اینها آغاز زنحیره‌های صنعتی بالادست و پایین دست است، لذا خدمات رسانی قبل از انقلاب و امروز قابل قیاس نیست.

استاندار فارس با بیان اینکه علی‌رغم رکود اقتصادی ناشی از فراگیری بیماری کرونا، شاهد اقدامات شگرفی در فارس بوده‌ایم، افزود: عملکرد بسیار خوب در استان طی دو سال گذشته تحت سایه تحریم و کرونا خود را نشان نداده، حال آنکه باید مقایسه کرد که در کدام دوره این تعداد کارخانه در فارس افتتاح شده است یا این سئوال را مطرح کرد که آبرسانی به شیراز و بهره‌برداری از مدرن‌ترین تصفیه‌خانه، توفیق محسوب می‌شود؟

وی با اشاره به افزایش سرمایه گذاری خارجی ابتدای امسال نسبت به سال گذشته به میزان ٢.٥ برابر، افزود: ۱۲ طرح با ١٨٠ میلیون دلار میزان سرمایه گذاری خارجی امسال در فارس انجام شده است. یک برنامه با ٣٥٠ فرصت سرمایه گذاری نیز به سه زبان برای متقاضیان سرمایه گذاری خارجی آماده کرده‌ایم و تلاش خواهیم کرد که تا پایان دولت با تسهیلات ثابت و در گردش آنها را به نتیجه برسانیم.

استاندار فارس همچنین با تاکید بر پیگیری مسئله معیشت خبرنگاران و مسکن آنها در قالب ضوابط قانونی و طرح اقدام ملی، گفت: علاوه بر این سند مهندسی فرهنگی استان هم در دست اقدام است که مجموعه رسانه هم در آن دیده شده است.

استاندار فارس ادامه داد: زمانی که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به نتیجه رسیده بود، بهار سرمایه‌گذاری،تحولات و رشد اقتصادی را در کشور شاهد بودیم و متعاقب آن سرمایه‌گذاران زیادی به کشور آمدند و تعدادی از پروژه‌هایی که در این ایام به نتیجه می‌رسد نتیجه سرمایه‌گذاری آن روزهاست.

خدمات رسانی دولت مد سند مهندسی فرهنگی صادر کننده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر