کد خبر: 950191 A

برای تعامل و همکاری بیشتر؛

در دیدار رؤسای اتاق های بازرگانی تهران و البرز در خصوص راهکارهای مناسب برای بازگشت ارز صادراتی و اصلاح رویه های موجود تبادل نظر شد.

به گزارش ایلنا در دیدار پرهام رضایی رئیس اتاق بازرگانی البرز و مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی تهران، ظرفیت های تعامل و همکاری این دو اتاق مورد بررسی طرفین قرار گرفت.

از نگاه این دو فعال بخش خصوصی، سیاست های ارزی کشور باید به گونه ای تنظیم شود که ضمن پاسخگویی به نیازهای ارزی کشور، صادرکنندگان غیرنفتی کشور از ادامه فعالیت مایوس نشوند. 

پرهام رضایی، رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: اتاق بازرگانی بنا به وظیفه ذاتی خود باید پشتیبان فعالان اقتصادی کشور باشد و در موضوعاتی مانند تغییر سامانه ثبت نام و تمدید کارت بازرگانی، اتاق های سراسر کشور می توانند با هماهنگی هم به شکل بهتری از حقوق قانونی اعضا دفاع کنند. این که سامانه صدور و تمدید در اختیار وزارت صمت باشد اما اپراتورهای این سامانه آموزش لازم را ندیده باشند و اطلاعات مناسب پشت این سامانه نباشد، موجب تاخیر در ارائه خدمات به فعالان اقتصادی می شود. بدین ترتیب مشکلات جدیدی برای صاحبان کسب و کار ایجاد می شود که توجیه منطقی ندارد. 

در ادامه این نشست، رضایی با تشریح زیرساخت های موجود در اتاق البرز از قبیل نمایشگاه دایمی توانمندی های اقتصادی استان و همچنین فعالیت تولید برندهای بزرگ ملی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان البرز، از رئیس اتاق تهران دعوت کرد تا از ظرفیت های اقتصادی استان البرز بازدید کند. 

 

مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی تهران نیز همصدایی بخش خصوصی را شرط مهمی برای صیانت از منافع اعضای اتاق ها دانست و هر اقدامی که موجب رنجش خاطر فعالان اقتصادی شناسنامه دار و قانون گرای کشور شود، اقدامی ضدتوسعه ای و خلاف مصالح عمومی کشور قلمداد کرد.

خوانساری به تشریح تحولات اتاق تهران در سال های اخیر پرداخت و گفت: معاونت های جدیدی در اتاق تهران شکل گرفته اند که هدف آنها، ارتقای توانمندی بخش خصوصی و رفع مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی است. همچنین تشکل های اقتصادی با حمایت جدی اتاق تهران، تجربه توسعه کمی و کیفی را پشت سر گذاشتند و اکنون به یکی از سرمایه های اجتماعی مهم بخش خصوصی استان تهران تبدیل شده اند. 

خوانساری با اشاره به سامانه CRM  اتاق تهران، این سامانه را بهترین ابزار برای شنیدن سخنان و مشکلات تمامی اعضای اتاق دانست. 

وی ضمن ابراز خوشحالی در خصوص برنامه ها و تحوات اتاق البرز بویژه نمایشگاه توانمندی ها، آمادگی اتاق تهران برای امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین اتاق های تهران و البرز را بیان داشت. بر این اساس، تمام امکانات اتاق تهران در اختیار اتاق البرز و اعضای آن قرار خواهد گرفت.

اتاق بازرگانی البرز مسعود خوانساری اتاق بازرگانی استان تهران پرهام رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر